ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Росіяни блокують GPS-сигнал нашим кораблям в Азовському морі

Росія продовжує гібридну війну – на морі, не авіаносцями, а технічними засобами і звісно таємно. За минулі два роки Москва майже 10 тис. разів втрутилася у сингали GPS по всьому світу. Випадки втручання зафіксували дослідники американської неурядової організації.

Поштовхом до масштабного дослідження стала інформація капітана одного з комерційних кораблів у Чорному морі. Американські дослідники упевнені: Росія використовує техніку для радіо-електроної війни, це небезпечно для кораблів, які втрачають орієнтації і можуть зіткнутися.

Про те, як росіяни дезорієнтують системи супутникової навігації GPS, детально ідеться у дослідженні американської неурядової організації C4ADS. Вони зафіксували майже 10 тис. таких випадків за два роки, зокрема в окупованому Криму та Чорному морі. Виявляється це так: авто, корабель чи пристрій фактично знаходяться в одному місці, а їхні навігатори показують розташування за десятки кілометрів від реального. Особливо небезпечна така дезорієнтація у повітрі чи морі.

Поштовхом для дослідження і стала інформація від капітана комерційного судна у Чорному морі, чий GPS раптом почав показувати, що він – на суші, за 40 км від місця перебування.

Читайте: РФ причетна до збою в роботі GPS на навчаннях НАТО

Аналітики і раніше підозрювали про тести Росії, але не мали підтвердження. Щоб отримати докази втручання – так званого спуфінгу – дослідники надіслали спеціальне устаткування на Міжнародну космічну станцію. Глушать сигнали для захисту стратегічних об’єктів по всьому світу, але різниця в тому, що Росія про це нікого не повідомляє.

Часто росіяни використовують спуфінг, аби захистити президента Володимира Путіна. У його кортежі, за інформацією дослідників, стоїть мобільний пристрій, який збиває сигнал GPS, щоби на нього не змогли здійснити замах із дронів.

Окрім України і власне Росії, дезорієнтують GPS і в Сирії, збиваючи радіо і сигнали радарів. І власне, мета та ж сама – аби дрони не змогли влучити по базі росіян. Проблеми із навігацією помітили і військові пілоти під час торішніх навчань НАТО у Скандинавських країнах. Дослідники кажуть, такі дії – частина радіоелектронної війни Росії, і західні країни найбільш вразливі.

До слова, відбивають до 7 тис. атак на рік! Як працює кіберзахист у Туреччині.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка