Що робити і куди йти, якщо заборгували зарплату

Загалом працедавці заборгували людям понад 2 млрд грн. Міністерство Юстиції виплату зарплати поставило в пріорітет. Тут кажуть – навіть для тих, хто роками не отримував зароблене – надія є. І дають поради, що робити.

Підприємство Київсоюзшляхпроект.  Тут мали б проектувати мости, розв’язки,  дороги. Натомість, судяться за зарплату. З 2014 по 2015 роки на підприємстві  не платили грошей. Заборгували  людям 17 млн грн.

Тільки  Ірині Іванівні – 208 тис грн. І два  роки стажу.  Колишнього керівника звільнили за статтею, порушили кримінальне провадження. Працівники виграли суди. Але грошей поки ніхто  не повернув.

Миколаїв. Суднобудівний завод. Тут ситуація не краща. Працівники вже 4 роки якщо і отримують якісь гроші, то мізерну частину зарплати. Загальний борг – 30 млн  грн. Аби отримати зароблене, проводили  акції протесту,  перекривали мости. Поки без результату. Пані Наталія 51 рік відпрацювала у сталеварному цеху. Жінка в розпачі.

Дивіться: Не на громадському транспорті. Топ-3 способи дешево дістатися до роботи

У міністерстві юстиції назбиралося майже 16 тис  виграних у судах справ тих, кому  не  платили зарплату. На 390 млн  грн. Тут вирішили – досить. Люди мають отримати зароблене. Для цього в регіонах створили штаби, аби стягувати гроші.

І склали топ 10 найбільших боржників. Перше місце  у Харківського авіаційного – 73 млн грн. У 5-ці антирейтингу ще й футбольний клуб Металіст і Сєверодонецьке обєднання Азот.  У Міністерстві Юстиції не приховують, стягнути гроші з підприємств не просто. Бо хоча причини боргів у  підприємств різні, вони здебільшого однаково не хочуть їх платити.

Але перший тиждень вже дав результати. Підприємства виплатили працівникам 20 млн грн боргів. У Міністерстві Юстиції закликають: усім, кому заборгували зарплату, не чекати, подавати до суду. Без його рішення – стягнути борг з підприємства не можливо.

До слова, в Україні зросте мінімальна зарплата до 6 тис. грн.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка