ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Що таке Північноатлантична рада і чим важливе її засідання в Україні

Співпраця України з НАТО має тривалу історію – все почалося ще 1992 року, коли зі здобуттям незалежності ми приєдналися до Ради євроатлантичної співпраці.

Найдавніший та головний орган НАТО – Північноатлантична рада. Її заснували одночасно з організацією – 1949 року. І тільки вона має повноваження створювати допоміжні органи Альянсу.

Саме Північноатлантична рада ухвалює всі політичні рішення. Очолює її генеральний секретар, а до складу входять по одному постійному представнику від усіх 29 країн-учасниць Альянсу. Кожен з них має ранг посла, а в роботі йому допомагає національна делегація – дипломати та радники з питань безпеки.

Засідання послів у Північноатлантичній раді проходять щонайменше раз на тиждень. Двічі на рік збираються міністри закордонних справ та оборони. Часом на такі засідання запрошують гостей. Український міністр оборони востаннє був на такому зібранні тиждень тому – 25 жовтня.

Читайте: Росія не має права голосу щодо вступу України в НАТО – Столтенберг

Періодично Північноатлантична рада проводить виїзні засідання: в обов’язковому порядку – у столицях країн, які входять до НАТО, та іноді – в країнах-партнерках Альянсу. Останнє зазвичай означає, що в організації хочуть засвідчити підтримку країні. Про всіляке сприяння Україні в НАТО запевняли неодноразово.

Цьогорічний візит до України організовувала попередня влада. Він мав відбутися ще в липні. Тоді завадили позачергові парламентські вибори – його відклали. Однак те, що візит таки відбувся, свідчить, що ставлення НАТО до України зі зміною влади не погіршилося.

До слова, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс планує об’єднати всі формати співпраці з Україною.

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка