ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

“Скляна кабіна” майбутнього: в Україні створили унікальний гвинтокрил

“Скляна кабіна” через яку відображається майбутнє. Запорізькі авіабудівники створили унікальний для України гвинтокрил, що має надсучасну систему управління та моніторингу життєдіяльності кожного вузла машини. До того ж, коштують ці цифрові вигоди значно дешевше за іноземні аналоги, бо створювалися виключно нашими фахівцями. Цей гелікоптер нині – єдиний.

Осучаснити транспортник Мі-8, що здіймався у повітря ще за радянських часів, захотіли українські прикордонники. Віддати їм модернізовану машину  інженери планують ще цьогоріч.

Всі надскладні вузли та агрегати прискіпливо тестують.

Модернізація Мі-2 та Мі-8 світова практика – так усюди осучаснюють моделі, що майже відпрацювали свій ресурс, але ще готові послужити. Серед клієнтів підприємства – Міноборони та Нацгвардія, цьогоріч замовили 11 машин.

Інженери кажуть – від попереднього гелікоптера лишається лише фюзеляж, цілісність та міць якого ретельно перевіряють. Усе начиння, завдяки власному конструкторському бюро, сучасне.

Дивіться: Ан-124 Руслан та Ан-158: як модернізують і збирають літаки на заводі Антонова

Українська “скляна кабіна” на важкому вітчизняному гелікоптері – це те, що нині активно обговорюють фахівці.

Керівник проекту Дмитро Носач – із гордістю демонструє що таке надсучасна “скляна кабіна” гелікоптера. Це означає – максимальну заміну старих механічних приладів – електронікою: усі показники тепер на п’яти моніторах.

Мі-8, кажуть авіатори, багатофункціональний. Може перевозити до 13 тонн вантажів, або, приміром, доправляти поранених до шпиталю. “Скляна кабіна” розробка київської компанії – коштує майже мільйон доларів. І це у кілька разів дешевше за іноземні аналоги.

Гвинтокрил з українською “скляною кабіною”, що здана працювати за екстремальних температур, – єдиний і своєрідний. Нині завершують його сертифікацію. За потреби, запорізькі інженери можуть випускати до двох десятків таких машин, аби лише було замовлення.

Факти ICTV раніше писали про те, які гелікоптери виробляють в Україні.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка