Не лише в Україні обмежують продаж алкоголю вночі. Таким шляхом пішла і Кенія. На такі кроки влада пішла після масового вживання нелегального алкоголю і масових смертей.
В останні роки перші шпальти газет нагадували зведення із зони бойових дій – люди гинули від неякісного спиртного, лише один інцидент забрав життя 77 кенійців, ще 100 потрапили в лікарню. Занадто низька ціна приваблювала тисячі, нині виробників отрути Верховний Суд засудив до смертної кари. Ще один крок – обмеження продажу алкоголю.
Новий закон заборонив продаж алкоголю неповнолітнім.
Закон називають іменем його автора – Джона Мутото, колишній депутат парламенту – він каже, бачив, що країна втрачає майбутнє.
Після ухвалення документа проти нього розпочали потужну кампанію, і він втратив депутатство. Але не шкодує.
Він згадує – вперше презентував свої ідеї на міжнародній конференції в Україні.
Нині політик прагне довести справу до кінця і припинити смерті від алкоголю, з цими ідеями йде на вибори і зустрічається з людьми.
Дивіться: У Кенії для порятунку місцевих пустелю перетворили на сад
Він відкрив спеціальний центр для допомоги залежним від алкоголю і наркотиків – більшість із них підлітки.
Ініціатор школи каже – з підлітками треба говорити немов із дорослими. Він вже показав – ті, хто гарно навчаються, за його рекомендацією, отримують роботу.
До слова, Кенія – одна з країн з потенційними мігрантами. Люди вирушають у смертельно небезпечну подорож, бо вдома просто пекло.