ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Техніка червоної нитки: що це таке і як рятує

Війна змінює людей: одних загартовує, а інших ламає. Ветерани АТО, повернувшись додому, відчувають розгубленість та дезадаптацію. Дехто з бійців знаходить допомогу в арт-терапії.

У квітні  офіційно запрацювала благодійна організація АРТРЕХАБ. Це колективна ініціатива, що сприяє соціально-психологічній адаптації ветеранів. У методики арт – реабілітації символічна назва Техніка червоної нитки.

В основі програми – мистецькі практики художниці Зінаїди Кубар, яка понад 10 років вивчала обрядові, фолькльорні, декоративно-прикладні елементи української культури. Архаїчні знаки та символи  української культури мають цілющий вплив на стан людини. Техніка червоної нитки допомагає бійцям позбутися посттравматичних наслідків війни.

Дивіться: Шматочок України в Берліні – що треба знати

Можна лікуватися українськими символами.В них закладена велика енергетика,велика історія,культура. У команді проекту 10 тренерів. Усі вони навчались за авторською програмою Зінаїди. Кожне заняття проводять художник і психолог.

Команда допомагає учасникам арт-реабілітації обрати для себе символ української культури та власноруч його зобразити. Результат роботи залишають як оберіг. Уже майже 200 бійців відчули ефект програми. Арт-реабілітація розкриває творчий потенціал, і нерідко надихає учасників на створення ветеранського бізнесу.

Техніка червоної нитки допомагає бійцям АТО повернутися додому не лише тілом, а й душею.

До слова, вчені навчилися замінювати гени при лікуванні генетичних захворювань.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка