Трухляві ліжка і рій мух. Умови у психоневрологічному інтернаті на Львівщині

Минуло 8 місяців відтоді, як співробітники офісу уповноваженого з прав людини з робочим візитом навідались до Монастироцького психоневрологічного інтернату, зафіксували порушення. На підопічних був дірявий одяг, дехто спав просто на дошках без матраців, у брудній білизні. Без попередження сюди знову приїхали.

У цьому інтернаті живуть більше сотні непрацездатних чоловіків з різними порушеннями психіки. З першого погляду побутові умови не з найгірших. На підлозі килимки і охайно застелені ліжка, та це тільки ззовні. Трухляві ліжка і наскрізь діряві матраци, а ковдри настільки брудні, що на сморід злітається рій мух. Персонал тицяє на брак грошей.

І це попри те, що 75% пенсії підопічних наповнюють бюджет закладу. А це понад 2 млн гривень щороку. Обласний бюджет виділив 9 млн на заклад. За ці гроші якраз би й мали купувати увесь необхідний інвентар, але ж ні. Люди поневіряються  у жахітті, сутужно і з лазнею, підопічних  миють ганчір’ям.

Дивіться: Київ на межі екологічної катастрофи – Дніпро можуть затопити нечистоти

До того ж, на одного пацієнта  виділяють всього 3 комплекти постільної білизни на рік. Її бракує, бо та не завжди навіть встигає  висохнути. Така ж ситуація і з матрацами, пояснює виконувач обов’язків закладу. Їх не можуть поміняти, поки не мине 3 роки – термін їхньої експлуатації.

Бракує і медикаментів – каже медсестра. Бо ж пацієнти з серйозними порушеннями нервової системи, у них часто трапляються напади, а отже ліки потрібні негайно. Однак за 3 гривні на день, які виділяє держава, хворому не надто допоможеш.

У закладі поки немає керівника, його звільнили ще у лютому. Однак посадовці обіцяють невдовзі обрати нового. Та чи зміниться від того животіння цих бідолах?

До слова, 9-та ранку, 30-тисячне містечко Первомайський. У мерії збираються кілька сотень людей. Вимагають – припинити ліквідацію шкіл.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка