ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

У Києві американець зібрав волонтерів для боротьбиі із “закладками” наркотиків

Він приїхав до нас з Америки, вже сім років живе в Києві. І прагне, аби столиця України була чистою і безпечною. Американець Девід Пластер організував волонтерів, які борються із розповсюдженням наркотиків у місті.

Волонтери зібралися після роботи прибирати місто. І сполохали чоловіка, який шукав закладку з наркотиками.

Написи на стінах – зашифрована інформація про продаж наркотиків. Їх і замальовують під час рейдів. Таких послань по місту тисячі.

Перш ніж замалювати, напис фотографують, щоб комп’ютерники заблокували ці акаунти.

Дивіться: Соціальне село на Харківщині: як волонтери допомагають неблагополучним сім’ям

Саме Девід організував небайдужих. Військовий медик з Америки, сім років тому приїхав в Україну до друзів, але вирішив залишитися. Оселився на столичній Борщагівці. І взявся виправляти погану репутацію київських околиць. Створив громадську організацію LOve.ua. Міська влада ідею підтримала, щоправда, інформаційно.

Схема з продажу наркотиків через інтернет стає дедалі популярнішою. У 2016 році в Україні знешкодили 10 таких банд, а торік – вже півтори сотні. Світова практика свідчить, через всесвітню павутину поширюють 10% наркотиків. Щоб зменшити цю цифру, ініціативу Девіда підтримали в багатьох українських містах, зокрема, у Львові. Вік волонтера не важливий.

Девід каже: стирати написи лише пів справи. Треба карати тих, хто це робить. Однак, поліція офіційно навіть не підтримала ініціативу волонтерів із замальовування. Лише рядові поліцейські інколи долучаються до ініціативи.

Факти ICTV раніше писали про те, як українські школярі гинуть від наркотиків та з якого віку вживають.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка