За кілька кілометрів від аеропорту Бориспіль та самого райцентру маштабне сміттєзвалище. Сюди щодня сотні вантажівок звозять непотріб зі столиці та навколишніх міст, що за кілька років спровокує екологічну катастрофу в Борисполі. Тутешній мер розводить рукам – попри понад 300 млн гривень на рахунках збудувати сміттєпереробний завод місто самотужки не може, потрібна підтримки держави або інвесторів.
Дивіться: Бюджет 2018: що зміниться для українців.
Те, що гроші місцеві бюджети мають точно знає Держказначейство. Цифра вражаюча – залишок невикористаних торік коштів на місцях 55 млрд гривень. Половина з них рік пролежали на депозитах. Лідирує Донецька область – майже 9 млрд, на Київщині – 5 млрд, у п’ятірці також Дніпропетровщина, Київ та Львівщина.
Чиновники бідкаються – бюрократична тяганина не дозволяє використати зароблені гроші роками. Головна проблема – відсутність стратегій розвитку міст.
Бюджет міста поповнюють його ж мешканці через різні податки, тож у міській раді переконані – гроші мають працювати на громаду, а не банківську систему.
До слова, станцію метро Петрівка в Києві перейменували.