ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

У Винниках мешканці багатоквартирного будинку 20 років не сплачують за електрику

На Львівщині мешканці багатоквартирного будинку впродовж 20 років не сплачували за електроенергію. А все тому, що жоден із балансоутримувачів не хотів укласти із людьми договір. Мешканці неодноразово звертались за допомогою до феміди, однак судові тяганини тривали роками та не давали результатів. А на початку цього року мешканцям прийшли рахунки із багатотисячними боргами.

Віталій Куксенко понад 20 років мешкає у будинку колишнього військового містечка у Винниках поблизу Львова. Упродовж цього часу його сім’я та сусіди ще із трьох квартир не сплачували за електроенергію. На початку 2000-х військову частину розформували, а будинки передали на баланс  Львівського квартирно-експлуатаційного відділу – КЕВ. Однак договору про постачання електрики з мешканцями ніхто не укладав.

Відписки мешканці отримували упродовж кількох років, аж поки цьогоріч у січні у своїх поштових скриньках не знайшли квитанції за оплату електроенергії за 2018 рік та борги по 20 тис. грн. На сьогодні заборгованість по будинку – 62 тис. грн.

Читайте: Як знизити ціну електроенергії на 20%: Герус назвав три кроки

Керівництво Львівської КЕВ повідомило, що будинок в управління прийняли лише у 2017-му і одразу взялись наводити лад із документами.

– Дійсно, даний будинок певний період часу передавався із однієї організації в іншу, можливо там не був налагоджений достовірний облік, але після того, як він потрапив на баланс КЕВ міста Львова, нами була проведена робота і на сьогоднішній день там вже стоять лічильники обліку електроенергії поквартирно, – зазначив керівник КЕВ Вадим Гуменюк.

Однак упродовж двох років нарахування за електрику відбувались за загальнобудинковим лічильником. Кіловати розподіляли пропорційно до кількості осіб, які проживають у будинку. Керівник львівської КЕВ переконує, що з мешканцями неодноразово проводились бесіди про підписання договорів і відшкодування за спожите світло, однак їх відверто ігнорували. В людей – своя правда.

Після втручання журналістів, директор КЕВ Львова доручив представникам компанії виїхати до мешканців та укласти договір про постачання електроенергії. Та що робити із багатотисячними боргами – людям невтямки, таких грошей у них немає.

На думку юристів, мешканцям також необхідно звернутись і в антимонопольний комітет, аби там з’ясували правомірність дій Львівської КЕВ.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як у Києві сталося масове відключення електроенергії.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка