ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

В Україні брак досвідчених інженерів: випускники вишів не готові до роботи

Українські роботодавці в пошуках молодих інженерів. На ринку – сотні тисяч вакансій. Задовольняти кадровий голод мали б вітчизняні університети, яких в Україні понад 600. Та їхні випускники із завданням часто не справляються і на виробництві їх доводиться фактично навчати заново, – скаржаться роботодавці.

Чи не найбільше брак нових рук відчуває нафтогазова галузь. В Україні – величезні потенційні запаси вуглеводнів. І в планах держави наростити їхній видобуток. Для цього закуповують нові бурові та освоюють сучасні технології. От тільки аби ними керувати, потрібно чимало висококваліфікованих кадрів.

Урядовці це явище називають структурним безробіттям. Кажуть, що без діла нині півтора мільйони українців. Кандидати не мають потрібних знань, – констатує міністр розвитку економіки Тимофій Милованов.

Читайте: 200 миколаївців без роботи, але із зарплатнею: програми з підтримки безробітних

Нині безробіття в Україні сягає 8%.

Якщо нічого не змінювати, то рівень безробіття ризикує зрости, – кажуть фахівці. Тож закликають радикально змінювати систему інженерної освіти за прикладом Заходу. У нас – 90% теоретичної освіти. Там – 60% практичної і лише 40% теоретики.

Бізнес ділиться з університетами обладнанням і технологіями, облаштовуючи цілі лабораторії. Побудувати схожий процес покликаний проект Українські сучасні інженерні студії. Він уже заручився підтримкою канадських колег. Тамтешні освітяни готові ділитися з нами передовими навчальними програмами й навіть спеціалістами. Наразі триває активний пошук фінансування для реалізації проекту.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як працюють і скільки отримують українські інженери в офісі Boeing.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка