ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Від алергії до інвалідності: чим небезпечні неякісні дитячі іграшки

Від алергії до опіків, які можуть завершитися інвалідністю – це можливі наслідки, якщо у руки дитини потрапить неякісна іграшка. Нині ринок дитячих товарів в Україні майже ніхто не контролює – полиці переповнені дешевими китайськими підробками, які якимсь дивом пропускають на митниці.

За хімічну забавку, від якої дитина може отримати опіки чи отруїтися, підприємець заплатить лише 300 грн. штрафу і може далі торгувати небезпечним товаром.

Часто діти ковтають гострі дрібні деталі іграшок, частинки конструктора, магніти. Наслідки можуть бути трагічними, – попереджають медики. Унаслідок опіків утворюються дірки у шлунку, що довго гояться. Небезпечні також і популярні зараз слайми та набори алхіміків.

Читайте: Іграшки, техніка та будматеріали: в Україні запустили базу небезпечних товарів

Часто не зрозуміло куди скаржитися на неякісний товар. На багатьох іграшках – жодної інформації та контактів імпортера.

Контролювати якість дитячого товару мають фахівці Держпродспоживслужби. Але протестувати усі товари на ринку фізично неможливо. Перевірки можуть ініціювати у разі звернення споживача. Протягом року надійшло вже 5 тис. таких скарг. Але через мізерні штрафи покарати продавців складно.

У Мінекономіки вже підготували законопроект, що посилює відповідальність виробників та імпортерів. А досі безпеку дитини можуть гарантували лише батьки. Експерти радять: обирати іграшки лише у перевірених магазинах, уникати стихійних розкладок. Звертати увагу на упаковку – вона має бути щільно скріплена, але без жодних металевих скоб. А ще уважно читати етикетки.

Якісна іграшка не матиме їдкого запаху і не залишатиме слідів фарби на руках. Фахівці наголошують: обирати забавки потрібно відповідно до віку дитини, який вказаний на упаковці. І звертатися до Держпродспоживслужби якщо натрапите на неякісний товар.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як у Дніпрі шестеро школярів отруїлися іграшками.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка