Відчути на собі! Фестиваль, що переносить у реалії Другої світової

Бійці УПА нападали із засідок на фашистів майже 80 років тому. Це зараз реконструктори вже можуть перебирати формою та зброєю чи пофантазувати із піротехнікою. За часів Другої світової повстанці воювали тим, що могли дістати.

УПА не мала якогось постачання, все їхнє постачання це те, що вони могли нести на своїх плечах. І тому завжди робили польові табори з того, що було під рукою.

Навіть землянку викопати не лінилися. Облаштували спальні місця і кинули шинель.

Організаторам фестивалю вдалося об’єднати народи. На території у кількасот квадратних метрів мирно співіснують усі головні учасники Другої Світової Війни.

Табір німецьких військ, їх, до речі, тут найбільша група – приблизно 80 чоловіків.

Дивіться: Майже половина загиблих під час Другої світової – українці. Що приховує сучасна історія

Тут можна побачити все, практично всі роди військ вермахту, СС, Хера – всі представлені тут. Зразки зброї, техніки, уніформи.

Знайшлося місце і для британських підданих. Десяток джентльменів неспішно облаштовують табір та готуються до бою.

Ну а американським рейнджерам і десантникам, здається, взагалі скрізь комфортно, великий намет більше нагадує арсенал.

Люди приходили цілими родинами, тож навколо кожного табору зібралося чимало глядачів. Хтось просто фотографується із раритетною зброєю чи учасниками фестивалю, хтось уважно слухав історичні довідки та особливості побуту воїнів різних країн. Дітей взагалі не відірвати від представленої техніки.

Нагадаємо, ми звикли відзначати День перемоги 9 травня, в той час, як в Європі відзначають День пам’яті – 8 травня. Чому це так та чому дата 8 травня все ж є правильнішою?

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка