ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Вода усе забере. На Закарпатті сміття складають просто на березі Тиси

Проблему переповнених звалищ на Закарпатті вирішують в унікальний спосіб. Його складують на березі Тиси. Щойно рівень води підіймається – непотріб зсувають у стрімку течію. Уже не перший рік стрімка вода сміття несе в Європу. Місцеві та обласні чиновники в тому проблеми на бачать, бо Рахівський район чи не найвіддаленіша точка Закарпатської області.

Звалище в Рахові – географічному центрі Європи. Непотріб сюди доправляють з районного центру та довколишніх сіл. Щотижня щонайменше 100 кубометрів. Складують за три метри від ріки. Звалище функціонує не більше 20 років і воно вже переповнене.

Читайте: Тонни сміття гниють під дощем: як українці проводять травневі свята на природі

Тиса зі звалища забирає сміття 10 років. Увесь непотріб несе в Румунію, Словаччину, Угорщину та Сербію. За цей час навіть не спорудили мінімальної захисної межі. Відмовки традиційні – немає грошей.

Кваси. За 15 км від Рахова. Тут також є звалище і також – на березі Тиси. Щодня повз нього проходить сотня туристів. Бо Кваси – курортне село.

Без спеціальної водонепроникної основи, облаштованих стоків та відстійників для збору токсичного інфільтрату, весь бруд стікає в річку. Паспортизованих звалищ немає не тільки в Рахівському, а й довколишніх районах. Найближчий полігон в Івано-Франківську за 130 км. За вивезення однієї машини треба заплатити майже 10 тис. грн. На сміттєві проблеми відповідальні служби очі закривають з десяток років. Їх не вирішують, а просто накопичують і чекають великої води. Вона традиційно все забере.

До слова, сміттєзвалище на березі Дністра: хто облаштував незаконний полігон.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка