Воєнний стан в Україні: що зміниться у разі запровадження

Що зміниться у разі запровадження воєнного стану

Воєнний стан – це стається вперше в новітній історії Україні. Це особливий правовий режим, що вводиться в державі у випадках збройної агресії, а також небезпеки для незалежності та територіальної цілісності. Водночас це не означає автоматичного оголошення війни, загальної мобілізації чи комендантської години – усе залежатиме від рішення Президента та парламенту.

Чи підтримуєте ви введення воєнного стану в Україні?

Якщо депутати підтримають таке рішення, новий режим введуть на 60 днів по всій території країни. Наші збройні сили вже приведені у повну бойову готовність. А поліція готова перейти на посилений варіант несення служби. У випадку введення воєнного стану закон дозволяє запровадити ще й мобілізацію, заборонити страйки, масові зібрання, а також впровадити інші обмеження.

Читайте: Чи будуть вибори в умовах воєнного стану – відповідь ЦВК

Утім, Президент не зобов’язаний застосовувати увесь наявний у законодавстві арсенал заходів. Деталі пропонованого стану будуть відомі лише після указу. Проте Петро Порошенко вже наголосив: можливий режим не порушуватиме конституційних прав та свобод громадян, зокрема обійдуться без негайної мобілізації. Буде лише проведена робота з резервом першої черги.

Запровадження воєнного стану очікуване і назріло ще 2014 року, кажуть експерти. Та як саме це буде – у спеціальному указі детально пропише Президент. Крім того, воєнний стан насправді може діяти не на всій території країни, а лише в окремих її частинах. Точні положення стануть відомі після затвердження Верховною Радою. Фахівці ж очікують, що запровадять лише ті обмеження, які потрібні для оборони країни: посилений захист кордонів, військових складів та державної таємниці.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що Президент України підтримав введення воєнного стану.

Категорії: Україна