Вимкнути газ і поміряти температуру. Коли не треба викликати швидку

Швидка допомога: коли її викликати не потрібно

70% викликів, що надходить до екстреної медичної допомоги міста Львова – непрофільні. Тобто ті, що не потребують ушпиталення. Медики всіляко борються з ними: до прикладу, надають консультації телефоном, втім згідно з законом – відмовити не мають права. Відтак доводиться їхати і витрачати даремно державні кошти і найголовніше – безцінний час, за який можуть врятувати чиєсь життя.

На кожен виїзд держава витрачає понад тисячу гривень. А фельдшери замість того, щоб рятувати людину після ДТП або від серцевого нападу, часто бачать або пацієнта з порізаним пальцем, або з проханням поміряти тиск чи увімкнути плиту.

Такі реалії своєї роботи медики зі всієї країни публікують в групі у Facebook. Ініціаторка спільноти не витримала постійних викликів до п’яних безхатьків та мізерної зарплати. Виїхала за кордон. Натомість інші медики в Україні вибору не мають: змушені виїжджати на такі звернення і працювати за 3-4 тис. грн. на місяць.

Читайте: Гройсман розповів, якою буде нова швидка допомога

На 103 дзвонять, аби швидка забрала безхатьків, а ті в холодну пору, шукаючи обігріву, користуються послугами швидкої, як таксі. Молоді батьки телефонують у паніці, що у дитини температура 37,5, а хронічні хворі чекають, що лікар привезе бинт і зеленку.

За псевдо-виклик пацієнтові нічого не загрожує, жодного штрафу. Але проблема не лише у завантаженому графіку медиків. На станціях катастрофічно бракує карет швидкої допомоги. На Львів і декілька прилеглих районних центрів їх всього 35. І ті складно назвати каретами.

Вже у червні підсилити медичний автопарк Львова мають десятьма реанімобілями. Надбавки до зарплатні ескулапам, яку нещодавно виділили з обласного бюджету, а це 30 млн. грн., вистачить лише на три місяці.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, в якому регіоні швидка приїжджає швидше за всіх.