ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Вищі тарифи і відключення води – підсумки роботи нового ринку електроенергії

Замість конкурентних цін – зростання тарифів на третину і загроза відключення води. Українські промисловці та комунальники підбивають перші підсумки нового ринку електроенергії.

Профільну Комісію з енергетики гірники та металурги пікетують з кінця липня. Більше сотні людей оголосили безстрокову акцію протесту. Вимагають знизити тарифи, бо з новим ринком електроенергетики вона подорожчала на третину, а це може зупинити цілі галузі.

Читайте: Ринок електроенергії: вигідні тарифи чи підвищення цін та інфляція

Повертатися додому без зниження тарифів люди відмовляються. Бо для них це означатиме неминучу втрату роботи. За чинних тарифів галузь довго не протримається. Бо для металургів електрика – практично сировина.

У Нацкомісії на компроміс з мітингувальниками поки не йдуть. Тож промисловці апелюють ще й до оператора енергосистеми. Не розуміють, чому за ту саму електрику тепер мусять платити на третину дорожче.

Ще раніше нюанси ринку на собі відчули водоканали. Для них електроенергія зросла в ціні на 25-30%. Натомість тарифи на воду не переглядали. У підсумку лише за липень комунальні підприємства зазнали 200 млн грн збитків. Так їх штовхають до неминучого банкрутства, вважають фахівці. Бо грошей, аби заплатити за світло, забракне вже наприкінці серпня.

Відтак, в Асоціації допускають, що вже з 20 серпня водоканали можуть перейти на погодинну подачу води. Тож більшості міст загрожують комунальні катастрофи.

Нагадаємо, після впровадження ринку електроенергії найбільшу вигоду почали отримувати державні компанії.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка