ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Як люди обманом отримують субсидії і чому їх не можуть покарати

Ні автівки, ні дорогих меблів чи побутової техніки, а субсидію відібрали. Черкащанка Ольга Іванівна живе сама у двокімнатній квартирі на 52 квадрати. А допомогу дають, якщо площа не більше 49. Через зайві три квадрати субсидію втратила. Як жити на пенсію меншу двох тис. грн, якщо цього вистачить лише комуналку – не уявляє.

Тому пані Ольга заяву на субсидію таки подала і сама запросила інспектора для перевірки. У міністерстві фінансів тепер перевіряють дані кожного отримувача субсидій. Тут моніторять всі реєстри, беруть інформацію з податкової та пенсійного фонду, а ще – з банків. Іноді нахабство людей вражає.

Дивіться: Субсидії 2018: як отримати, хто має право і як пильнуватимуть шахраїв

Але покарати ошуканців неможливо. Закон не передбачає навіть штрафу. Липового отримувача субсидії максимум змусять віддати отриману допомогу. Так цього року вдалося повернути до бюджету майже 50 млн грн. Ще 6 млрд зберегли, вчасно виявивши тих, хто намагався обдурити державу. Хоча масштаби шахрайства – значно більші. Тож уряд розробляє закон, що дозволить швидше встановлювати порушників і бодай якось їх карати.

До слова, субсидії в Україні отримають не всі: хто має право та новий механізм розрахунку.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка