Як маленьке вимираюче селище у Німеччині стало поселенням майбутнього

Ще 10 років тому німецький Фельдхайм був маленьким вимираючим селищем, аж поки на місцевих полях перші вітряки. Відтоді Фельдхайм переродився, і його стали називати поселенням майбутнього.

Перший вітрогенератор у Фельдхаймі встановили вихідці з цього маленького селища, які заснували власну енергокомпанію. Згодом громада перейнялася зеленими ідеями й згодилася на експеримент: від’єдналася від старої мережі, дозволила встановити на своїх полях цілий вітровий парк і стати повністю енергонезалежними.

Із завданням упорались: нині Фельдхайму не потрібні електрика, тепло чи газ ззовні, а на тутешніх полях – аж 60 генераторів. Вітру тут більш ніж достатньо.

Енергії з вітру виявилося настільки багато, що 99 її відсотків вітропарк продає до загальної енергомережі. Так маленьке аграрне село стало потужним експортером електрики. Адже один такий вітряк може забезпечити електрикою 200 тисяч сімей. Тоді як у Фельдхаймі всього живе трохи більше 120-ти людей.

Дивіться: В іспанських автобусах з’явилися крісла, які рятують в ДТП

І всі вони також заробляють на зеленій енергії. За кожен з вітряків на орендованих полях німецька компанія сплачує від 10 до 30 тисяч євро на рік. Від такої співпраці селяни в захваті. А селище – чисте та доглянуте.

Життя в селищі одразу пожвавішало. Місцеві фермери також долучилися до альтернативної енергетики, й у Фельдхаймі збудували біогазову станцію. Вона дає селянам не лише електрику, а й гарячу воду.

Приклад Фельдхайма вже надихнув не одне селище по всьому світу. Щороку сюди з’їжджаються тисячі туристів. Усім цікаво, як з депресивного поселення звичайним вітрякам вдалося зробити прототип села майбутнього.

Головне – це стимул і робочі місця. Вітропарк дав десятки робочих місць. Для сільської місцевості це життєво важливо.

До того ж вітряки не заважають обробляти поля, дають енергію, а також солідний дохід. Тож тутешні селяни збирають два врожаї: один – аграрний, інший – енергетичний.

Нагадаємо, поради як безкоштовна навчатись і жити у США.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка