Як поводитися, якщо вкусила змія: 8 порад

Як поводитися, якщо вкусила змія: 8 порад

Сильний біль, набряки, блювота та два дні реанімації. Це наслідки укусу змії для 8-річного хлопчика з Прикарпаття.  За останні роки плазунів тут значно побільшало. Ліси не обробляють хімікатами, трави на луках не косять, тож популяції змій збільшуються.

Ігнорувати укуси не можна, треба якнайшвидше доставити постраждалого в лікарню. І в жодному разі не робити розрізи й не намагатися відсмоктувати отруту.

– При можливості обробити ранку йодом, накласти стерильну пов’язку, якщо це можливо і мобілізувати. Тобто зафіксувати кінцівку, знеболення провести і доставити у найближчий лікувальний заклад, – радить дитячий анестезіолог Галина Литвиненко.

З отруйних змій у Карпатах розповсюджені лише гадюки. Вони бувають чорного кольору, або ж з ромбовидним узором уздовж тіла.

Змії за найменшої нагоди намагаються втекти або зачаїтись. Лише в крайньому випадку випускають смертоносну отруту.

Найбільше укусів плазунів фіксують біля будинків. Але варто бути уважним і в занедбаних кар’єрах, серед кам’яних руїн, у лісових просіках та на осонні.

Дивіться: 8 хірургів 13 годин видаляли пухлину розміром з футбольний м’яч у Харкові

Головна зброя проти змій – високе закрите взуття, а ще –  галас. Повзучі не люблять шуму, тому з дороги тікають першими.

До слова, раніше Факти ICTV писали, як уберегтися від укусів кліщів.

Маргарита Верещагіна Відеоредактор
Категорії: Здоров'я
Теги: Змії