ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Як штучний інтелект долає кремлівську пропаганду: українці на фестивалі Канські леви

Українці допомагають росіянам долати кремлівську пропаганду за допомогою штучного інтелекту.

Спільний проект забрав бронзу на цьогорічному фестивалі Канські леви. Адже українська компанія, що займається технологічним креативом, змогла унаочнити: те, що показує офіційний канал Росія-1 взагалі не є новинами.

Дивіться: Українські стартапери створили штучний інтелект для підбору реклами в інтернеті

Звичний офіс на київському Хрещатику, 2014 року тут давали прихисток рекламній сотні і відбивалися від Беркута. Та одразу після революції компанія ISD Group повернулись до звичної та для багатьох – незвичайної роботи.

Віктор Шкурба демонструє колесо для марсохода, зробленого на замовлення голландців. Та на весь світ інша їхня розробка прогриміла у квітні, коли стало відомо: проект українців отримав бронзового лева на фестивалі реклами у Каннах.

У хлопців це перша така нагорода – хоча до шорт-листів вони потрапляли 7 разів. Нині ж, за допомогою штучного інтелекту довели вплив пропаганди. Розробку ініціювала російська компанія, яка хотіла порівняти як бачать світ глядачі пропагандистської Росію-1 і новини опозиційного Дождя.

Робота зайняла півроку. Віктор створив нейромережу, яка лежить в основі штучного інтелекту. Новини й пропаганду перетворювали на текст і з’ясували – діє.

Визнають: розповсюдженого прізвиська Путіна програма не знає: його не згадують ні новини, ні пропаганда.

Серед мінусів системи – її важко унаочнити і пояснити як все працює. Хіба за допомогою гіпсової голови – її відлили для іншого проекту.

Але радіють, вдалось продемонструвати світові: Росія таки виливає в ефір потоки пропаганди. Не дарма про нагороду, яка у Каннах  дісталася і Росії, кремлівська преса не повідомила.

Нагадаємо, штучний інтелект написав ідеальну пісню для Євробачення.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка