ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Їх не виварити і шкірку не обріжеш. Як нас труять пестицидами і в чому їх шкода

Сьогодні Міжнародний день боротьби з пестицидами.

Пестициди – це хімікати, якими селяни труять шкідників. Для рослин це як антибіотики для людини.  Вони лікують, але одночасно токсичні.  Без пестицидів виростити добрий врожай фактично неможливо. Але використовувати хімікати потрібно чітко за інструкцією – інакше біда.

І саме з цим  у нас проблеми. У гонитві за високим врожаєм аграрії в рази перевищують норму. Раніше в Україні був один з найефективніших у світі контроль за хімікатами, але нині цю систему знищили. Перший помітний наслідок – масова загибель бджіл. Пасічники навіть протестували біля будівлі уряду.

Дивіться: Людство на межі вимирання: бджоли не витримують хімікатів

Якщо на ринок заходить новий препарат – перевіряється й тестується лише перша партія. Далі – жодного контролю.  Якщо європейські чи американські виробники дбають про свою репутацію і не допускають халтури – то китайські компанії навпаки. Але через те, що ціна набагато нижча, саме їх і купують українські селяни.

Часто пестициди закопують просто у землю, і хімікати труять все навколо.

Тож кожний четвертий помідор на прилавках – з перевищеними нормами пестицидів. Хімікати не мають запаху і кольору, тож купити якісний овоч це лише питання талану. А от зменшити кількість отруєних харчів можна лише за допомогою державної системи контролю.

До слова, як роблять мед у Греції та чому бджолам загрожує масове вимирання.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка