На Закарпатті перевізники відмовляються возити пільговиків на міжміських і приміських маршрутах.
Раніше право на пільговий проїзд мали 20 категорій людей, нині тільки 5. Це учасники АТО, інваліди по зору, першої групи, Другої Світової війни та чорнобильці.
Інші мають платити повну вартість. Перевізники пояснюють: зазнають збитків, а місцева влада витрати не компенсує, бо теж грошей не має.
Пенсіонерка Марія Коневич зі Сваляви тричі на тиждень їздить рейсовим автобусом на процедури в Ужгород. Одна поїздка обходиться до 100 гривень. Жінка каже: як пільговику, виходило платити 10 гривень. Тепер непокоїться, бо за проїзд доведеться віддати всю пенсію.
– Це неможливо ! Люди у похилому віці не мають жодної підтримки. А ще ж ліки потрібно купити, – бідкається жителька Закарпаття.
У місцевому управлінні Укртрансбезпеки погрожують штрафувати компанії-перевізники та водіїв, оскільки вони порушують закон. За факт відмови везти пільговика стягнення – 170 гривень.
Дивіться: Невідомий у Києві захопив маршрутку та стріляв у людей
Однак водії пільговиків з автобусів не виганяють – просто вимагають квиток, куплений за повну вартість, і радять цим людям самим просити грошову компенсацію від місцевої влади.
Нагадаємо, раніше Факти писали, як взяти під контроль власників маршруток.