ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Збільшення норми споживання газу: чому завищили та як із цим боротися

Облгази збільшили в кілька разів норми споживання блакитного палива. Тож у тих, хто не має індивідуальних лічильників – зросли й суми в платіжках.

Люди обурюються, адже просто не випалюють стільки ресурсу. Завищеними – оновлені норми – вважають і фахівці, та радять людям не миритися з тарифною несправедливістю.

Фахівці пояснюють, нові норми споживання насправді старі. Адже ухвалювали їх  ще далекого 1996 року, коли газ у побуті був значно популярнішим, аніж зараз. Відтак, спалити на одній плиті майже 10 кубів газу за місяць нині майже нереально. Ще в 2000-х середню норму на людину експерти оцінили втричі нижче.

Облгази у платіжках виставляють завищені цифри, заробляючи надприбутки. Експерти переконані, покласти край несправедливим тарифам може лише новий повноцінний аудит облгазів, на основі якого можна буде обчислити актуальні норми споживання.

Читайте: У Києві здорожчали опалення і гаряча вода – нові тарифи

Ще один вихід – встановлювати квартирні лічильники. Газові компанії мали б робити це безкоштовно. Адже послуга вже включена в тариф. Та на практиці цього не роблять. Тож люди можуть встановити лічильник за власний рахунок, а потім вимагати відшкодування від газової компанії. Або ж писати заяви в облгази, аби ті таки встановили прилади за власний рахунок. Якщо компанії відмовлять, українцям радять судитися.

До слова, у 2019 році зростуть ціни на м’ясо, чорний хліб та картоплю.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка