Зброя для самозахисту: де і за яку ціну вчать стріляти

Зброя для самозахисту: де і за яку ціну вчать стріляти

Для власного захисту все більше українців купляють зброю. Найбільшим попитом користуються дешеві варіанти.

Взагалі, за останні роки зброю придбали близько 5 млн людей. І це тільки на чорному ринку.

Хіт продажів на вітчизняному ринку зброї сьогодні – градоствольна мисливська рушниця. Її обирають, бо вона не дорога й проста у використанні

Купити  такого залізного захисника  нині  можна за 5-6 тис грн, при чому будь-кому. Єдине обмеження – вік старше 21 року.

Офіційно мають дозволи на пістолети, автомати чи рушниці – біля 2,5 млн українців. Ще 5 млн придбали собі ствол для самозахисту  на чорному ринку  –  стверджують в українській асоціації власників зброї.

Переважно люди купують собі пістолети, інколи автомати і навіть гранати.

А от с тирами в Україні проблема, їх не вистачає. Всього 39 на всю країну, і вони завантажені наповну.  Але стріляти вчаться і чоловіки, і жінки.

Зброю, переважно гвинтівки, активно купують, але не всі новоспечені власники стволів йдуть навчатися до інструкторів. Це помилка – кажуть фахівці, що може коштувти життя.

Дивіться: Міні-БТР та “вертикальний” дрон – сучасна зброя, яка збереже життя бійцям ЗСУ

У столиці година занять з інструктором коштує в середньому 400 грн, аренда тиру – від 300, зброї – 100,  набої – від 8 грн.

Щоб постріляли під наглядом інструктора  дозволу не потрібно, лише медична довідка. Але, якщо ж захочете придбати зброю, окрім витрат на саму зброю, 1000 грн доведеться витратити на сейф. Без нього поліція не дасть дозвіл. І ще кілька сотень піде на оформлення дозволів та страховку.

До слова, заступник Генпрокурора України Анатолій Матіос вважає, що кожному українцеві потрібно мати зброю.

Категорії: Україна