Злети та падіння валюти: що знецінює та зміцнює гривню

Злети та падіння валюти: що знецінює та зміцнює гривню

Гривня останній тиждень демонструє стабільне зміцнення, добрі показники за квітень і в економіки України. Вона демонструвала хоч і незначне, але зростання.

Однак цього року державі доведеться віддавати десятки мільярдів доларів міжнародних запозичень, і фінансові показники можуть змінитись. Саме у поверненні валютних боргів вбачають головну загрозу гривні фінансові експерти, попри прогнози уряду про сповільнення девальвації гривні і прискорення економічного зростання.

Вперше гривня “схудла” 98 року – під ударом світової фінансової кризи – майже втричі. Та російський рубль тоді взагалі пішов у піке, Москва оголосила дефолт. Після кризи українське керівництво на чолі з президентом Кучмою ухвалило непопулярне, але вкрай необхідне рішення – вперше затвердили бездефіцитний бюджет. 10  років потому нацвалюта була стабільною, і її курс практично не мінявся.

Дивіться: Робота у Google: як влаштуватися

В 2008 знову удар – світова іпотечна криза – долар злітає до 8 гривень.  Після 2014 – курс нацвалюти просто відпустили у вільне плавання.

Знецінили гривню не лише кризи та економічні прорахунки, а й популізм та корупція. Чиновники перед виборами підвищували пенсії та зарплати, оголошували дорогі соціальні програми, держава жила не по кишені, нестачу – видавав нацбанк, його друкарський верстат на повну запрацював після 2008, особливо за часів Януковича. Тоді ж країна влізла у величезні борги.

Нині окрім дефіциту бюджету на гривню тисне ще й величезний держборг.

До слова, українці нарешті почали отримувати зиск від родовищ газу.

Маргарита Верещагіна Відеоредактор
Категорії: Економіка