Табори циган у Києві з’являють щороку навесні. Їдуть переважно із Закарпаття. У столиці і заробітки більші, і умови проживання кращі. Селяться найчастіше подалі від житлових кварталів, у промислових зонах та обов’язково поруч із водоймищем. Гроші у табір приносять жінки та діти. Чоловіки не працюють. Дохід – жебракують, шукають брухт, або крадуть.
Ставлення українців до циган переважно негативне. Хтось мав досвід пограбування, хтось звинувачує їх в антисанітарії. Хоча киянам біля Лисої гори циганський табір не заважав. Тож правоохоронці не втручались.
Дивіться: “Роботи нема”. Роми змушують дітей з 5 років працювати і їсти на звалищі
Сьогодні ж у місцях традиційного поселення у Києві ромів не знайти. Після погромів на Лисій горі ті або заховались глибше у нетрі, або повертаються додому. Поодиноких ромів можна побачити на столичному вокзалі.
Та більшість ховають обличчя від камери, дехто навіть плює в об’єктив. Тож замість ромів відстоювати їхні права сьогодні перед Національною поліцією вийшли правозахисники. У поліції пообіцяли створити робочу групу, що напрацює план дій з уникнення міжетнічних конфліктів.
До слова, Факти писали, що у Києві цигани розбили новий табір.