Покарання за воєнні злочини проти дітей: у Раді розглянуть законопроєкт

Верховна Рада

Фото: Depositphotos

29 квітня Верховна Рада України розгляне в першому читанні законопроєкт 12170, покликаний регулювати кримінальні покарання за вчинення воєнних злочинів проти дітей.

Розгляд законопроєкту 12170 у першому читанні: що відомо

Зареєстрований ще 31 жовтня 2024 року законопроєкт 12170 до першого читання, яке заплановане на сьогодні, успішно пройшов обговорення в профільному комітеті.

Автори документа пропонують доповнити ст. 438 Кримінального Кодексу України окремими положеннями щодо злочинів депортації, незаконного переміщення, невиправданої затримки репатріації дітей під час війни, вербування та використання дитини у військових цілях.

Одна з ініціаторок законопроєкту, віцеспікерка та кураторка парламентського треку президентської ініціативи з повернення депортованих українських дітей BringKidsBackUA, Олена Кондратюк наголошує: пропоновані зміни є необхідними, адже дуже дивним видається той факт, що Україна, яка звертається до своїх міжнародних партнерів з проханням допомогти повернути українських дітей, не має відповідних виокремлених пунктів у своєму внутрішньому законодавстві.

– Покарання винних за воєнні злочини проти дітей є одним із найважливіших засобів, які нині є в розпорядженні України, щоб запобігти їхньому повторенню. Ми маємо використовувати цей інструмент на повну, – переконана Олена Кондратюк.

Доповнення Кримінального кодексу окремими положеннями щодо дітей, вважає ініціаторка законопроєкту 12170, – це ще один шлях, щоб покарати не тільки тих, хто вивозить, викрадає та перевиховує наших дітей, але й тих, хто всупереч міжнародним конвенціям не дає їм повернутися додому (юридичною мовою це називається “невиправдана затримка репатріації”, – Ред.).

Законопроєктом 12170 українські депутати також прагнуть запровадити кримінальне покарання за вербування дітей.

– Ми бачимо, як часто Росія почала використовувати наших дітей для підпалів чи підривів авто, мінування, вибухів. Мусимо запобігати таким випадкам, – говорить віцеспікерка.

Зауважимо, що, згідно з офіційними даними порталу Діти війни, Росія депортувала, викрала або незаконно перемістила 19 546 українських дітей.

Проти переміщених дітей РФ вчиняє злочини індоктринації (тобто позбавляє їх національної ідентичності) та мілітаризації (тобто вдається до мілітарного виховання).

Читайте також
Школярів на ТОТ Херсонщини вчать управляти дронами – ЦНС

Повномасштабна війна в Україні триває вже 1 161-шу добу.

На інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні можна стежити за ситуацією в містах.

Джерело: Покарання за воєнні злочини проти дітей: у Раді розглянуть законопроєкт | Факти ICTV
Тетяна Забожко редакторка стрічки
Категорії: Україна