2023 Україна 2024

Перемоги України в 2023

Протягом року, що минає, Україна заклала потужний фундамент на наступні 12 місяців. Було сформовано чимало коаліцій, які будуть допомагати українським Збройним силам – танкова, авіаційна та навіть IT-коаліція. Ба більше, Україна, не маючи великого флоту, змогла вибити кораблі РФ із Чорного моря та прокласти зерновий коридор через Дунай.

Варто згадати і про політичні перемоги, оскільки за 2023 рік Україна змогла розпочати переговори про вступ до Європейського Союзу та подолати нерішучість Заходу щодо постачання українським військам такої зброї, як ракети Storm Shadow, Scalp та омріяні ATACMS.

І хоч українські пілоти вже у 2024-му боронитимуть небо на сучасних винищувачах F-16, а Захід планує бюджети для підтримки України на наступний рік, все це не стане панацеєю у війні. Та й сам рік не буде простим: вибори щонайменше у США та РФ, безумовно, впливатимуть як на поле бою, так і на політичну ситуацію в Україні та світі.

Як зауважив американський історик Тімоті Снайдер, західні ЗМІ недооцінюють насамперед морську перемогу України в Чорному морі. Саме вона забезпечила можливість експортувати українську агропродукцію та покращила ситуацію з безпекою в Чорноморському регіоні  загалом.

Крім того, українські захисники змогли вибити плацдарм на лівому березі Дніпра Херсонської області, який змушує окупантів постійно концентрувати в цьому районі сили. А виступ до Роботиного, що був сформований на Запоріжжі під час контрнаступу ЗСУ, не дає змоги ворогу перекинути сили на інші напрямки, змушуючи постійно зосереджуватися  саме в цьому районі.

Також Україна змогла налагодити потужну співпрацю із західними оборонними підприємствами. Своєю чергою вітчизняний ОПК, завдяки зусиллям протягом 2023 року, зможе вшестеро наростити виробничі потужності у прийдешньому році, зазначав раніше очільник Мінстратпрому Олександр Камишін.

 

Читайте детальніше про коаліції, сформовані протягом 12 місяців, воєнні, політичні та економічні здобутки України  >>>

 

Підсумки За 12 хвилин 2024

Виклики УКРАЇНИ в 2024

У 2024 році на Україну та світ чекає чимало потрясінь.

На прийдешній рік припадає проведення виборів у країнах, що охоплюють більше ніж половину населення планети: Сполучені Штати, Росія, Індія, Індонезія, Бразилія, Мексика, Туреччина, Велика Британія та чимало інших країн. Загалом, у 2024 році відбудеться понад 70 виборів у країнах, де проживають близько 4,2 млрд людей. Президентські та парламентські вибори мали відбуватись і в Україні, але через воєнний стан виборчий процес буде скасовано.

Окремо слід згадати про вибори до Європарламенту, який активно підтримував Україну від з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Важливість цих процесів для України пояснюється тим, що залежно від результатів виборів, офіційний Київ може як здобути нових партнерів, так і втратити нинішніх союзників.

Своєю чергою виборчі процеси у таких країнах, як США та Росія, можуть вплинути на російсько-українську війну. Так, оповиті боротьбою за електорати політичні партії у Штатах вже станом на грудень 2023 року демонструють труднощі із ухваленням рішень про допомогу Україні, після псевдовиборів у Росії Володимир Путін, закріпившись при владі, може оголосити чергову мобілізацію.

Крім виборів, на увагу заслуговують такі виклики, як точки напруження із триваючими чи потенційними бойовими діями: Близький Схід, Тайвань, конфлікт між Азербайджаном та Вірменією.

Також у 2024 році буде чимало подій, які можуть як об’єднати  світу, так і роз’єднати його: переговори щодо вступу України в Євросоюз, Олімпійські ігри в Парижі, до яких вже допустили спортсменів із Білорусі та РФ, а також запуск астронавтів до Місяця.

Детальніше про виклики 2024 року >>>

Прогнози аналітичних центрів та експертів на 2024

Увагу на важливість 2024 року для України та світу звертають і великі аналітичні центри та окремі експерти.

Так, у Foreign Affairs говорять про необхідність тверезо оцінювати небезпеки, які існують у рамках російсько-української війни. Передусім країнам Заходу потрібно вже готуватися до тривалої війни, а не сподіватисяь на раптову українську перемогу.

Крім того, українські експерти виділяють головні чинники, які матимуть найбільший вплив на російсько-українську війну протягом 2024-2025 років. 

На першому місці саме ресурсне забезпечення сектору безпеки і оборони України, рівень підтримки України зброєю з боку країн-партнерів. Від цього залежать оперативні та тактичні успіхи ЗСУ на полі бою. Окремої уваги заслуговує важливість президентської кампанії у Сполучених Штатах, яка матиме безпосередній вплив на Україну та війну з Росією.

Що прогнозують на 2024 рік для України понад 40 українських експертів з різних галузей та міжнародні аналітичні центри >>>

Експертні Думки Про 2024

 

2024 рік має відрізнитися від 2023, бо інакше нас чекає те, що я писав у статті. Ми ці проблеми знайшли. І знайшли уже десь 90% розв’язання цих питань, які потрібно буде обов’язково вирішити, щоб у 2024 році діяти ефективніше. І головне – зберегти людей


Валерій Залужний

Головнокомандувач ЗСУ

 

Зростання кількості конфліктів у світі

Ця тенденція збережеться і в 2024 році, зокрема через те, що світова система міжнародних відносин зараз дуже сильно розбалансована, і це лише посилюється.


Олексій Якубін

Політолог

 

Прогнози щодо економіки

Зараз база прогнозування –  змінна з багатьма невідомими чинниками, які не зрозуміло, як себе проявлять. Тому зараз щодо України в економіці неможливо прогнозувати… Слово прогноз стосовно України – зараз щось  неможливе і нереальне.


Андрій Новак

Голова Комітету економістів України

 

Про промислову
війну

Повернення до масового попиту на артилерію та зенітні ракети перевищило можливості ринку. Попит також перевищує пропозицію на бронетехніку і безпілотники.


Мік Раян

Генерал-майор Австралії у відставці

 

Забезпечення фронту власним ОПК

Ми суттєво піднімаємо рівень самозабезпечення, суттєво, але воно не таке, щоби впоратися із цим типом бойових дій, який є на сьогодні.


Петро Черник

Військовий експерт, полковник


 

Замороження війни

Путін не хоче заморозки конфлікту. Путін хоче капітуляції України. Поки що про мирні угоди не йдеться.


Володимир Фесенко

Політолог

 

Про “втому від війни”

Про “втому від війни” можуть говорити тільки Україна і Росія. Про наші країни  можна сказати, що ми звикли до цієї війни, але не втомилися.
Те, що українцям вдалося зробити з наявними ресурсами, не може не викликати захвату.


Петр Павел

Президент Чехії


© 2023 ФАКТИ ICTV

FAKTY.COM.UA