Чи відбудеться зустріч Зеленського та Путіна у Казахстані

Зустріч Зеленського та Путіна: чи відбудеться у Казахстані

Фото: Florin Seitan | Dreamstime.com

Нурсултан Назарбаєв під час П’ятого щорічного засідання Astana Club запропонував Зеленському та Путіну провести зустріч у Казахстані.

За його словами, він особисто працює над тим, щоб вона відбулася. Водночас Офіс президента України не давав жодних коментарів щодо згоди провести таку зустріч.

Це не перша ініціатива Назарбаєва щодо організації переговорного майданчика для вирішення українсько-російського конфлікту. Очевидно, що ця пропозиція вийшла у публічну площину після зустрічі Володимира Зеленського та Нурсултана Назарбаєва 22 жовтня в Японії. Як повідомляли сторони, темою розмов були війна на Донбасі та окупація Криму, – розповідає політтехнолог Юрій Подорожній.

Читайте: Кремль висунув Зеленському умову щодо зустрічі нормандської четвірки

Публічно Казахстан завжди підтримував територіальну цілісність України, проте очевидно, що у цьому випадку він виступає провідником ініціатив від Росії. Адже українська сторона демонструє бажання знайти шляхи вирішення глобального конфлікту з РФ навіть ціною поступок та втрат з українського боку.

Російська сторона, яка добре розуміє бажання Києва буквально затягнути Путіна на нормандську зустріч, вже заявила, що не готова зустрічатись, принаймні до кінця 2019 року.

У цьому контексті цікавим є запитання: А що очікує президент Зеленський від зустрічі з президентом Путіним? Невже є сподівання, що Кремль готовий йти на поступки?

Читайте: Зеленський готовий зустрітися з Путіним – Пристайко

Очевидно, що країну готують до прийняття миру за будь-яку ціну. І Російська Федерація виставить цю ціну без поступок та знижок.

Потребу у такій зустрічі відчувають і у Москві. Можна припустити, що ініціатива Назарбаєва саме лягає в цю схему.

Нормандської зустрічі не буде, але президенти Зеленський та Путін все ж зустрінуться. З українського боку заяви про бажання провести двосторонню зустріч лунали іще влітку. Однак щось пішло не так, і українські дипломати налаштувались на організацію зустрічі у нормандському форматі.

Нурсултан Назарбаєв повідомив, що вже отримав згоду на зустріч з боку Володимира Зеленського та чекає відповіді російського президента. Її можна було б провести і у Мінську, але потрібен новий майданчик, який фактично завершить поховання Мінських домовленостей.

Як з психологічної, так і з дипломатичної точки зору новий майданчик для переговорів є правильним кроком. Хоча б для того, щоб затягувати процес та демонструвати бажання вирішити конфлікт.

Говорити, що така зустріч відбудеться, напевно, випереджати події. Росія у жодному разі не піде на вирішення цього конфлікту без урахування та закріплення вже здобутих перемог, а перемоги РФ – це суцільні поразки України.

Автор: Юрій Подорожній, політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку.