11 січня Іран визнав, що збив літак МАУ.
Пізніше Іранське військово-політичне формування Корпус вартових ісламської революції (КВІР) взяло на себе повну відповідальність за катастрофу Boeing 737 МАУ.
Наразі Іран намагається уникнути нових санкцій, тому все ж таки визнав збиття українського літака Boeing 737. Адже якби він не зізнався у цьому факті, а міжнародні комісії були б переконані у вчинені такого злочину, то знищення пасажирського лайнера призвів би до нових економічних, політичних та авіаційних санкцій,- розповідає політолог Руслан Бортник.
Читайте: КВІР взяв на себе повну відповідальність за катастрофу літака МАУ
Ісламська Республіка обрала громадянську та соціально-економічну відповідальність, а не політичну.
Іран визнає факт збиття літака МАУ та готовий, як цивілізована країна, виплатити компенсацію родичам загиблих, намагаючись ліквідувати підстави для запровадження політичних санкцій з боку міжнародної спільноти.
Проте іранське керівництво не взяло на себе відповідальність за цю трагедії, а переклала її на невідомого оператора ППО, який неправильно прийняв рішення.
Якби цей факт залишився невизнаним, відповідало б за авіакатастрофу саме іранська влада.
Читайте: Удар у відповідь США: чому Іран визнав, що збив літак МАУ
Іран намагається боротися за збереження своєї міжнародної підтримки у протистоянні з США та Ізраїлем. Оскільки країни, що лояльно ставляться до Ісламської Республіки, могли б відвернутись від неї чи обмежити допомогу у разі продовження теми технічної несправності літака Boeing 737 МАУ. Тоді Іран перетворився би у Лівію часів Каддафі.
Визнання факту збиття пасажирського лайнера дає шанс зберегти образ постраждалої сторони у конфлікті з США у частина вбивства Сулеймані та репутацію цивілізованої, правової країни.
Проте боротьба за справедливість незавершена. Українській стороні потрібно забезпечити та проконтролювати сплачення усіх компенсації родичам загиблих, щоб визнання збиття літака МАУ не залишилось просто красивими словами.
Автор: Руслан Бортник, політолог.