Росія має припинити атаки на об’єкти системи охорони здоров’я, заявив Тедрос Аданом Гебреєсус після знищення гуманітарного складу ВООЗ у Дніпрі 7 серпня.
РФ знищила гуманітарний склад ВООЗ у Дніпрі
Як повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус у соцмережі X, на ньому зберігалися медичні матеріали для закладів охорони здоров’я, зокрема тих, що працюють поблизу лінії фронту.
За його словами, внаслідок атаки жертв немає. Раніше того ж дня на складі перебували співробітник ВООЗ і водії, які займалися евакуацією гуманітарних вантажів. До початку удару команді вдалося вивезти 130 із близько 300 палет і залишити територію.
Гебреєсус закликав припинити атаки на об’єкти системи охорони здоров’я.
– Напади на медичні об’єкти повинні припинится. В іншому випадку люди позбавлені життєво важливої медичної допомоги. Навіть у війнах є правила. Одне з них полягає в тому, що здоров’я має бути захищене! – наголосив він.
Реакція Лубінця на атаку на склад ВООЗ у Дніпрі
На знищення гуманітарного складу ВООЗ відреагував і уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Він наголосив, що російський удар був спрямований по життєво необхідній допомозі — медикаментах, які мали надійти до лікарень і людей поблизу фронту.
– Бачу в цьому чітку й цинічну мету росіян — позбавити засобів для порятунку життя, — заявив Лубінець.
Омбудсман також закликав світ не мовчати про атаки Росії на медичну інфраструктуру та наголосив, що країна-агресор має понести за них повну відповідальність.
Нагадаємо, що у п’ятницю, 7 серпня, внаслідок російського удару у Дніпрі було знищено гуманітарний склад Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Фото: Дмитро Лубінець

