Паралімпійські ігри 2020: склад збірної України та шанси на нагороди

Паралімпійські ігри 2020: склад збірної України та шанси на нагороди

24 серпня, у День Незалежності України, відбудеться урочиста церемонія відкриття Паралімпійських ігор 2020 у Токіо. На змаганнях розіграють 540 комплектів нагород, що на 12 більше, аніж на попередніх Іграх 2016 року.

Україну на Паралімпіаді-2020 у Токіо представлятимуть 143 спортсмени. Вони змагатимуться у 15 із 22 видів спорту.

Найбільша кількість українців виступатиме у плаванні – 40 осіб, та у легкій атлетиці – 32.

Також наші паралімпійці змагатимуться у таких видах: академічне веслування (9), фехтування на візках (9), теніс настільний (8), пауерліфтинг (8), дзюдо (8), голбол, чоловіча команда (7), кульова стрільба (7), паратріатлон (5), параканое (4), тхеквондо (3), стрільба з лука (3), бадмінтон (1), велоспорт (1).

Із повним складом української команди на Паралімпіаді-2020 можна ознайомитись на сайті НКСІУ.

Цікаво, що вперше у програмі Паралімпіади з’явились бадмінтон та тхеквондо. Українські спортсмени також дебютуватимуть у цих видах спорту, а ще – у голболі.

У Токіо українці мають шанси завоювати більше медалей, аніж на попередніх Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.

Тоді наші паралімпійці здобули рекордну кількість нагород – 41 золоту, 37 срібних та 39 бронзових, і вперше в історії піднялася на третє місце у медальному заліку.

Які шанси у збірної України на Паралімпіаді-2020, та хто потенційно може стати призером – читайте на Фактах ICTV.

Паралімпійські ігри у Токіо: шанси збірної України на медалі

Загалом кожен із українських спортсменів може показати хороший результат: від чинних чемпіонів та призерів до дебютантів. Однак ми спробуємо спрогнозувати, хто та у якому виді спорту здобуде перемогу.

Плавання

Найбільша кількість спортсменів від України змагатиметься у цьому виді спорту – 40. Тож шансів на перемогу тут найбільше.

Серед претендентів на медаль – 27-річний Євгеній Богодайко. На чемпіонаті Європи-2011 плавун став багаторазовим чемпіоном та дворазовим срібним призером.

Також він двічі ставав паралімпійським чемпіоном у 2012 році, та тричі – у 2016-му. Крім того, у його активі є п’ять срібних медалей та дві бронзи Паралімпіад.

Медаль потенційно може принести Україні Максим Веракса. Плавун вісім разів ставав паралімпійським чемпіоном.

Ба більше, Веракса – 11-разовий чемпіон світу та 12-разовий чемпіон Європи.

На Паралімпіаді-2008 він встановив п’ять світових та сім паралімпійських рекордів у різних дисциплінах. А у 2012-му його визнали найшвидшим параплавцем у світі.

Загалом Веракса встановив щонайменше 15 світових рекордiв та дев’ять – паралімпійських. Із 2015 року входить у список топ-спортсменів незалежної України.

Також потенційно призерами можуть стати плавуни Сергій Кліпперт (триразовий паралімпійський чемпіон), Анна Стеценко (триразова чемпіонка), Олексій Федина (п’ятиразовий чемпіон).

Легка атлетика

У цьому виді спорту змагатимуться 32 українців. Тому і шансів на медалі тут також доволі багато.

На нагороду претендує 27-річна Лейля Аджаметова. На Паралімпійських іграх 2016 легкоталетка вже завоювала чемпіонство та бронзову медаль.

На чемпіонаті світу-2019 Лейля здобула три нагороди – бронзу у бігу на 400 м, золото у бігу на 100 м (встановивши рекорд світу) та золото у бігу на 200 м (рекорд Європи).

Претендентом на медаль є рекордсменка світу у стрибках у довжину серед спортсменів із вадами зору Оксана Зубковська.

Три рази легкоатлетка ставала паралімпійською чемпіонкою. Також у її активі – шість нагород чемпіонатів світу.

Принести України медаль може Анастасія Мисник, яка бере участь у змаганнях серед спортсменів із порушеннями розумового та фізичного розвитку. Вона двічі ставала срібною призеркою Паралімпіади.

На ЧС-2019 Анастасія стала другою у штовханні ядра, встановивши особистий рекорд – 13,48 м.

У метанні булави та диску вибороти нагороду може 26-річна Зоя Овсій. Вона бере участь у змаганнях із легкої атлетики серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.

На рахунку спортсменки – срібло та золото Ігор-2016. Зоя двічі ставала чемпіонкою у метанні булави та диску на міжнародному турнірі 2016.

На ЧС-2019 вона завоювала золоту медаль з метання булави, встановивши світовий та європейський рекорд із результатом 25,23 м, та бронзу з метання диска – з рекордом 13,52 м.

Також є надія, що принести нагороду зможе Ігор Цвєтов у бігу на 100 та 200 м серед спортсменів із церебральним паралічем. На Паралімпіаді-2016 він двічі здобув золото.

Тоді у кваліфікаційному забігу на 100 м Цвєтов встановив світовий рекорд – 12,22 секунди, а у фінальному забігу на 200 м – паралімпійський рекорд із результатом 25,11 секунди.

Велосипедний спорт

Відзначитись може 34-річний Єгор Дементьєв, який сам представляє Україну у цьому виді спорту. Єгор є чотириразовим паралімпійським чемпіоном.

На ЧС-2013 Дементьєв став чемпіоном у індивідуальній гонці на час. Дистанцію 25,9 км Єгор подолав за 34:47.88, обігнавши італійця на 36 секунд та австралійця – майже на хвилину.

Дзюдо

Паралімпійський чемпіон Давид Хорава боротиметься за перемогу у дзюдо серед спортсменів із порушеннями зору у вазі до 66 кг.

На його рахунку – золото Паралімпіади-2012 та бронза Ігор-2016 року. У 2019 році Хорава став чемпіоном Європи та світу.

Також претендує на медаль заслужений майстер спорту України Дмитро Соловей. На Іграх-2012 він завоював золото з дзюдо у вазі до 81 кг, а на Паралімпіаді-2016 посів друге місце.

Пауерліфтинг

Великі надії покладають на заслуженого майстра спорту України Лідію Соловйову. Вона тричі ставала паралімпійською чемпіонкою.

На Іграх-2000 спортсменка стала другою у своїй дисципліні, а у 2012-му отримала бронзу. Соловйова неодноразово встановлювала рекорди, зокрема на Іграх-2016 світовий рекорд – 107 кг.

Також наші паралімпійці цілком можуть завоювати нагороди в інших видах спорту – фехтуванні на візках, настільному тенісі чи у параканое.

Прапороносцями збірної України на церемонії відкриття Паралімпіади будуть багаторазові чемпіони з плавання Єлизавета Мерешко та Віктор Смирнов.

Ігри триватимуть до 5 вересня. Глядачів, як і на Олімпійські ігри, не допускають.

Фото: УНІАН, ОП, НКСІУ

Анастасія Рогожінська редакторка стрічки
Категорії: Спорт