Збірна України з дзюдо бойкотуватиме цьогорічний чемпіонат світу в Угорщині через допуск спортсменів із Білорусі під національною символікою.
Про це повідомила Федерація дзюдо України (ФДУ).
Україна бойкотуватиме ЧС-2025 з дзюдо
У п’ятницю, 16 травня, на сайті НОК Білорусі з’явилася інформація про рішення виконкому Міжнародної федерації дзюдо (IJF) дозволити білоруським атлетам із 1 червня 2025 року брати участь у міжнародних змаганнях під національною символікою.
Через це Федерація дзюдо України направила офіційне звернення до IJF, де цю інформацію підтвердили, заявивши, що “IJF віддана забезпеченню того, щоб спорт служив платформою для діалогу, єдності та розуміння — будівництва мостів, а не стін”.
З цієї причини Федерація дзюдо України вирішила не відправляти українську збірну на ЧС-2025, який стартує 13 червня у столиці Угорщини.
Також Україна засудила рішення IJF, назвавши його таким, що суперечить базовим принципам справедливості, відповідальності й солідарності у світовому спортивному русі.
У Федерації дзюдо України переконані, що участь спортсменів з країн-агресорів під їхнім прапором – це “не лише політична сліпота, а й зневага до жертв війни та міжнародного права”.