Із приходом літа у деяких людей може розвиватися алергія на сонце (фотодерматит). Сьогодні, 8 липня, у Всесвітній день боротьби з алергією терапевт Людмила Сердюк у коментарі Фактам ICTV розповіла, що таке алергія на сонце, чому вона виникає, як розпізнати фотодерматит і що робити, щоб уникнути висипань і свербіння.
– Одразу хочу зазначити, що якщо раніше алергія на сонце була досить рідкісною в моїй практиці, то в останні кілька років зі скаргами на фотодерматит приходять пацієнти, які до цього ніколи не страждали від жодних алергічних реакцій, – розповіла Людмила Сердюк.
Алергія на сонце: симптоми
За словами лікаря, найяскравішою ознакою того, що у вас фотодерматит, є різке почервоніння відкритих ділянок шкіри, найчастіше це руки, з появою безлічі дрібних пухирців (папул), які незабаром лопаються і шкіра починає ніби “облізати”.
При алергії на сонце також досить часто на відкритих ділянках тіла спостерігається набряк, який супроводжується свербінням і печінням. Іноді має місце зміна кольору шкіри або гіперпігментація.
Чому виникає алергія на сонце
За словами Людмили Сердюк, найчастіше алергічна реакція на сонце зумовлена чутливістю шкіри до ультрафіолетових променів.
Нерідкі випадки, коли на фотодерматит скаржаться люди з порушеним обміном речовин, аутоімунними захворюваннями.
Алергія на сонце може також проявитися на тлі приймання деяких лікарських препаратів.
Якщо йдеться про зовнішні фактори, то фотодерматит можуть спровокувати речовини, що містяться, наприклад, у косметиці або в деяких рослинах.
Алергія на сонце: що робити
– Щоб убезпечити себе від фотодерматиту, слід якомога менше бувати на сонці, особливо в найагресивніший час – з 11:00 до 16:00. Якщо ж необхідно вийти, захищайте себе одягом з довгими рукавами і крислатими головними уборами, – рекомендує терапевт.
Також, за словами медика, ніхто не скасовував і застосування сонцезахисних засобів з високим індексом SPF, які слід наносити хоча б за 10 хвилин до виходу з дому і оновлювати кожні три години.
Алергія на сонце: лікування
Як пояснила терапевт, при лікуванні фотодерматиту найчастіше застосовують протиалергічні (антигістамінні) препарати на кшталт супрастину і феністилу.
При більш виражених симптомах лікарі призначають кортикостероїдні мазі.
Найголовніше, за словами Людмили Сердюк, слід чітко розуміти: якщо ознаки фотодерматиту довго не проходять, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця-дерматолога.