Кондоліза Райс була близько знайома з президентом Росії Володимиром Путіним у той час, коли вона обіймала посаду держсекретаря США.
Під час роботи в адміністрації президента Джорджа Буша-молодшого (2001-2005 роки) вона неодноразово чула від Путіна, що Росія «була великою тільки, коли нею керували такі великі люди, як Олександр II і Петро I», пише Bloomberg, передає РБК.
Слухаючи «дифірамби Путіна російським царям», Райс хотілося запропонувати закінчення фрази: «…і Володимир Великий?». З міркувань дипломатичної ввічливості Райс цього так і не зробила, «але такий хід його думок», сказала колишній держсекретар США, виступаючи на форумі Fitch Ratings Ltd. у Нью-Йорку.
Читайте: У Путіна зробили заяву щодо версії теракту на борту А321
Роздуми Райс, як зазначає Bloomberg, дозволяють побачити за рішучими діями Росії на світовій арені — від приєднання Криму до бомбардувань Сирії — більш широкий задум, а саме — «довести російський вплив до колишньої величі».
– Він вирішив, що знайде спосіб взяти реванш за розвал Радянського Союзу, який називає найбільшою трагедією XX століття, — пояснила Райс.

