Держдума в п’ятницю 24 червня прийняла в другому і третьому читаннях “антитерористичний пакет”, внесений депутатом Іриною Яровою і сенатором Віктором Озеровим.
Пакет Ярої стосується десятків російських законів — і ці зміни найсерйознішим чином позначаться на жителях Росії.
Щоб закони вступили в силу, пакет також повинен бути схвалений Радою Федерації і підписаний президентом РФ, пише Медуза.
Зазначимо, що подібний пакет можна порівняти з ганебними диктаторськими законами, які були прийняті колишньою владою в Україні. Але на щастя, в силу так і не вступили.
І ці закони практично обмежують свободу російських громадян в мирний час.
В чому ж суть?
Неінформування
З 20 липня 2016 року Неповідомлення про злочин стане кримінальним злочином. Покарання – позбавлення волі на строк до одного року.
Виправдання тероризму в соцмережах
Заклики до тероризму і його виправдання в інтернеті прирівняли до аналогічних заяв, зроблених за допомогою засобів масової інформації. Максимальне покарання — сім років позбавлення волі.
На прослушці
Тепер оператори зв’язку зобов’язані зберігати всі записи дзвінків і будь-які повідомлення, якими обмінюються користувачі, протягом півроку. Протягом трьох років вони повинні зберігати мета-дані — тобто не сам зміст розмов і листування.
Посилення покарання за екстремізм
У “антитерористичному” пакеті містяться поправки, що посилюють покарання за злочини екстремістської спрямованості. Законопроектом підвищуються штрафи і терміни позбавлення волі.
Кримінальна відповідальність з 14 років
Для деяких злочинів у Росії встановлена кримінальна відповідальність з 14 років.
Перевірка поштових посилок
Відповідно до законопроекту, Пошта Росії і приватні поштові компанії повинні перевіряти посилки, щоб у них не було нічого забороненого.
Читайте: Ключова умова Росії для припинення стрільби на Донбасі
Нагадаємо, ЗМІ дуже різко відреагували на два російських “антитерористичних” законопроекти.