Британія запровадила нові санкції проти РФ у відповідь на псевдореферендуми

Лондон, Британія

Фото: Unsplash

Велика Британія оголосила про 92 санкції проти РФ у відповідь на псевдореферендуми, які Росія організувала в чотирьох регіонах України, порушуючи міжнародне право.

Про запровадження санкцій оголосив очільник МЗС Британії Джеймс Клеверлі, повідомляє сайт британського уряду.

— Російський режим організував ці фіктивні референдуми у відчайдушній спробі захопити територію та виправдати свою незаконну війну. Цей процес відображає їхній підхід до Криму в 2014-му, поєднуючи дезінформацію, залякування та фіктивні результати.

Ці “референдуми” не є волевиявленням українського народу і є грубим порушенням територіальної цілісності та незалежності України, – йдеться на сайті уряду.

За словами Клеверлі, фіктивні референдуми, які проводяться під дулом пістолета, не можуть бути ні вільними, ні чесними, і Британія їх ніколи не визнає.

— Вони дотримуються чіткої моделі насильства, залякування, тортур і примусової депортації в захоплених Росією районах України, – сказав глава британського МЗС.

Джеймс Клеверлі. Фото: Getty Images

Він зазначив, що санкції Британії “спрямовані проти тих, хто стоїть за цими фіктивними голосуваннями, а також проти осіб, які продовжують підтримувати агресивну війну російського режиму”.

Читайте також
Українці перехитрили Путіна: Трасс про мобілізацію в РФ та ядерні погрози Кремля

Зокрема, Лондон вніс до санкційних списків 33 чиновників та колаборантів, які перебувають у тимчасово окупованих регіонах України, зокрема главу “уряду Херсону” Сергія Єлісєєва, “міністра освіти і науки ЛНР” Івана Кусова, главу “уряду Запоріжжя” Євгена Балицького і заступника “глави ДНР” Євгена Солнцева.

Також під санкції потрапила агенція IMA Consulting, яку називають “улюбленим PR-агентством Путіна” і якій було доручено керувати публічними кампаніями для просування фейкових референдумів.

Обмеження торкнулися і російської компанії Гознак, “відомої своєю монополією на виготовлення “десятків мільйонів” державних документів, зокрема прискорених паспортів на тимчасово окупованих територіях України”.

У санкційному списку Британії: олігархи Год Нісанов та Зарах Ілієв (“королі російської нерухомості”), Іскандер Махмудов (президент і засновник Уральської гірничо-металургійної компанії), Ігор Макаров (президент і власник міжнародної групи ARETI, великого інвестора в нафтогазовому секторі).

Читайте також
Наслідки будуть катастрофічними: США про відповідь на застосування РФ ядерної зброї та псевдореферендуми

Запроваджені обмеження проти 23 членів ради директорів та правління Газпромбанку, 16 членів наглядової ради й правління Сбербанку та його керівництва і 10 керівників Совкомбанку.

За даними британського уряду, станом на сьогодні він запровадив санкції проти понад 1 200 фізичних та понад 120 юридичних осіб із Росії, зокрема понад 120 олігархів, сукупний світовий статок яких, за оцінками, перевищує 130 млрд фунтів стерлінгів.

Марія Степанюк редактор стрічки, журналіст, оглядач
Категорії: Світ