Ордер на арешт Путіна: Вірменія офіційно приєдналася до МКС

Путін Алієв Лукашенко

Фото: Getty Images

У Вірменії з 1 лютого офіційно набув чинності Римський статут, на підставі якого заснований Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Вірменія стала 124 країною – членом МКС.

Про це йдеться у повідомленні Міжнародного кримінального суду. Відтепер Вірменія має право заарештувати та передати до МКС російського диктатора Володимира Путіна, якщо той опиниться на території держави.

Проте Вірменія є членом Організації договору про колективну безпеку. Це військово-політична організація, до складу якої входять Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан. Однак в останньому саміті ОДКБ Вірменія не брала участі.

Римський статут: що передбачає

Міжнародний договір Римський статут встановлює чотири основні міжнародні злочини. Серед них:

  • геноцид;
  • злочини проти людяності;
  • воєнні злочини;
  • злочини агресії.

У 1998 році на підставі Римського статуту був заснований Міжнародний кримінальний суд. Навесні 2023 року МКС видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна, якого підозрюють в незаконній депортації українських дітей з тимчасово окупованих територій України.

Тоді підозру МКС оголосив і видав ордер на арешт уповноваженої при президентові Російської Федерації з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Ратифікація Римського статуту передбачає, що Вірменія тепер зобов’язана заарештувати Путіна та Львову-Бєлову, якщо вони будуть на території країни.

Читайте також
На Путіна чекають сюрпризи, Україна досягне великого успіху у 2024 — Нуланд
Юлія Захарченко редакторка стрічки
Категорії: Світ