Міністр закордонних справ Франції очікує від Китаю “чітких послань” для Росії щодо війни проти України.
Про це заявив глава МЗС Франції Стефан Сежурне після зустрічі зі своїм китайським колегою Ван Ї в Пекіні в понеділок.
Вплив Китаю на Росію
– Ми переконані, що міцного миру не буде, якщо не домовитися з українцями, – сказав Сежурне журналістам на прес-конференції разом із Вангом.
Він додав, що для європейців не буде безпеки, якщо не буде миру відповідно до міжнародного права. І Китай, за його словами, може зіграти “ключову роль” у забезпеченні дотримання міжнародного права.
Намагаючись поліпшити відносини з Китаєм, Франція також чинить тиск на Пекін, у зв’язку з його відносинами з Москвою, які поглибилися після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
Багато західних країн просять Китай відігравати активнішу роль у врегулюванні конфлікту.
У понеділок Сежурне заявив, що Франція хоче, щоб Китай “направив Росії дуже чіткі сигнали” щодо війни РФ проти України.
Відносини Китаю та ЄС
Це другий візит міністра закордонних справ Франції до Китаю менш, ніж за півроку, після того, як його попередниця Катрін Колона побувала там у листопаді.
Голова КНР Сі Цзіньпін має відвідати Францію та Італію в травні.
Спроби Франції поліпшити відносини відбуваються на тлі того, що Європейський союз прагне дистанціюватися від надмірної залежності від Китаю.
Однак Сежурне повторив, що “розрив стосунків” – термін, що описує мету деяких політиків у США розірвати торговельні зв’язки та ізолювати Китай, – не розглядається.
Замість цього він заявив, що для забезпечення “здорової та стійкої” торгівлі необхідне “економічне ребалансування”.
– Неможливо відокремитися від Китаю, а від’єднання від Китаю – це найбільший ризик, – сказав Ван, зазначивши, що йому сподобалося, що Сежурне відкинув цю концепцію.
Глава МЗС Китаю додав, що його країна — “це можливість, а не ризик для Європи”, а сам Китай і Євросоюз це “партнери, а не суперники”
Джерело: RFI