У Помпеях під час розкопок виявлено давню кімнату завдовжки 15 метрів і завширшки – шість, пофарбовану в чорний колір і прикрашену фресками за мотивами Троянської війни.
Археологи вважають, що цю кімнату використовували як банкетну залу та для святкових розваг.
– Чорні стіни, ймовірно, призначалися для маскування кіптяви від олійних ламп і були вишуканим місцем для розваг у святкові моменти, – вважають експерти.
А фрески, що зображують героїв давньогрецьких міфів – Париса та Єлену, чий пристрасний роман, за легендою, призвів до руйнування міста-фортеці Трої, бога Аполлона та жриці Кассандри, – мали функцію розважати гостей та забезпечувати теми для розмов під час банкетів.
– Люди зустрічалися, щоб пообідати після заходу сонця; мерехтливе світло ламп створювало враження, що зображення рухаються, особливо після кількох келихів хорошого кампанського вина, – розповідає директор археологічного парку Помпеї Габріель Зухтрігель.
Підлога банкетної зали, яку датують 15 р. до н. е. та 40-50 рр. н. е., викладена мозаїкою з мільйона крихітних плиток білого кольору.
Археологи вже охрестили знайдений артефакт одним із найнеймовірніших відкриттів, коли-небудь зроблених на півдні Італії.
Помпеї – що відомо про місто-музей
Помпеї – стародавнє місто на півдні сучасної Італії, яке в результаті виверження Везувію в 79 році н. е. було поховане під шаром вулканічного попелу.
Зараз на цьому місці розташований музей просто неба, у ньому тривають археологічні роботи.
Помпеї внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.