Російське військове керівництво, ймовірно, відправило моряків з єдиного авіаносця військового флоту РФ Адмірал Кузнєцов на війну в Україну.
Про це інформує оглядач Forbes Девід Екс.
Моряків з авіаносця Адмірал Кузнєцов відправили на війну в Україну
Зазначається, що російський авіаносний крейсер Адмірал Кузнєцов, який уже вісім років не виходив у море, ймовірно, більше ніколи не вирушить у плавання.
Це пояснює те, чому останніми місяцями РФ, як повідомляється, перекинула моряків із цього крейсера до Сухопутних військ і відправила їх на війну в Україну.
Ці дії підкреслюють нестачу людей у російській армії у той час, коли повномасштабна війна Росії проти України триває вже 31 місяць. Також це говорить про занедбаний стан найбільших військових кораблів російського флоту, більшість з яких залишилися ще з часів холодної війни.
За даними аналітиків OSINT-проєкту Moklasen, під перепризначення підпала частина екіпажу 58-тонного Кузнєцова, яка налічує близько 1 500 осіб. Вона була трансформована у механізований батальйон під назвою Фрегат у складі першої гвардійської танкової армії.
Цей батальйон воював у Харківській області, а згодом перемістився на Покровський напрямок на Сході України. Є припущення, що принаймні один із колишніх моряків авіаносця, Олег Сосєдов, зник безвісти під час російської атаки на Харківщині 23 липня.
Навіщо РФ перекидати моряків з єдиного авіаносця на фронт
Зазначається, що виведення росіянами моряків із Кузнєцова не дивне. Адже зараз Кремль вдається до крайніх заходів, щоб мобілізувати 30 тис. нових військовослужбовців, яких він потребує щомісяця лише для того, щоб замінити втрати на полі бою — вбитих, поранених і захоплених у полон в Україні.
Оглядач Девід Екс зауважив, що альтернативою перекидання екіпажів кораблів на фронт міг би стати загальнонаціональний призов, але це було б політично ризиковано для режиму російського диктатора Путіна.
Цілком імовірно, що Адмірала Кузнєцова не збираються повертати в море. 39-річний авіаносець мав покинути порт Мурманська на півночі Росії ще навесні, вперше за вісім років. Натомість судно залишається біля причалу.
У 2018 році корабель зазнав значних ушкоджень, коли затонув док ПД-50 під час ремонту, а у 2019 році на ньому сталася пожежа. Попри це, Кремль вирішив ремонтувати судно. Проте у грудні 2022 року сталася чергова пожежа, яка відтермінувала відновлення авіаносця.
Чи дійсно РФ відправила моряків зі свого єдиного авіаносця на фронт
В інформаційно-консалтинговій компанії Defense Express проаналізували, наскільки ймовірно, що РФ списала екіпаж свого єдиного авіаносця для відправлення на війну проти України. Зазначається, що західні аналітики можуть зробити з цього епізоду хибні висновки.
Вже є приклад, коли портал UK Defense Journal описав цю історію так, нібито росіяни увесь екіпаж авіаносця списали на берег та відправили воювати в Україну.
У Defense Express пояснили, що наразі поняття екіпаж авіаносця Адмірал Кузнєцов умовне. Адже у 2017 році він у кількості 1 900 осіб був розформований. Тож тепер Росія зіштовхнулася з проблемою, щоб знову набрати необхідну кількість персоналу, цього разу 1 500 осіб.
Проте це не виключає того, що Росія дійсно могла сформувати військову частину 20506, на базі якої, власне, й відбувається поступове відновлення екіпажу Адмірал Кузнєцов.
Але з огляду на те, що цей корабель застряг на постійному ремонті, а планові строки його здачі постійно зсуваються, існує ймовірність того, що військовослужбовці в/ч 20506 отримали пропозицію підписати контракт для участі у війни в Україні й частина моряків погодилась.
Отже, як зазначає Defense Express, моряки з єдиного авіаносця РФ дійсно зараз можуть воювати проти українських військових на фронті.
За прогнозами інформаційно-консалтинговій компанії, чисельності екіпажу цього корабля має вистачити навіть на кілька батальйонів, проте це не говорить про те, що РФ відправила на берег як піхоту увесь особовий склад свого єдиного авіаносця.
Нагадаємо, у грудні 2022 року у російському Мурманську спалахнула пожежа на авіаносному крейсері Адмірал Кузнєцов.
Джерело: Forbes, Defense Express