Під час зустрічі з президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою в Овальному кабінеті президент США Дональд Трамп представив неправдиве візуальне “доказове” підтвердження нібито масових убивств білих південноафриканців.
Трамп сплутав Конго з ПАР
Як повідомляє агентство Reuters, насправді показане Трампом зображення було знято в Демократичній Республіці Конго і не мало жодного стосунку до ПАР.
– Це все білі фермери, яких ховають, — заявив Трамп, демонструючи Рамафосі роздруківку статті зі світлиною, що, як пізніше з’ясувалося, була зроблена під час відеорепортажу Reuters з міста Гома, де гуманітарні працівники вантажили тіла загиблих після боїв із повстанцями М23.
Публікацію, на яку посилався Трамп, було розміщено в консервативному інтернет-журналі American Thinker.
Вона містила скриншот із відео, завантаженого на YouTube, і хоч не мала підпису до зображення, з контексту випливало, що йдеться про Південну Африку.
Головна редакторка блогу Андреа Відбург у відповідь на запит Reuters визнала, що Трамп “неправильно ідентифікував зображення”, однак при цьому додала, що матеріал “висвітлював тиск на білих південноафриканців” та критикував “марксистський уряд Рамафоси”.
Автор оригінального відео — відеожурналіст Reuters Джаффар Аль-Катанті — був шокований використанням його роботи.
– На очах у всього світу президент Трамп використав мій образ, знятий у ДРК, щоб спробувати переконати президента Рамафосу, що в його країні вбивають білих, — заявив він.
Журналіст підкреслив, що кадри, зняті в Гомі після нападу угруповання М23, є унікальними і доступні лише Reuters.
Під час зустрічі Трамп також демонстрував відео, яке, за його словами, підтверджувало “геноцид білих фермерів у ПАР”, а також переглядав друковані статті, емоційно їх коментуючи.
– Смерть, смерть, смерть, жахлива смерть, – коментував Трамп.
Візит Рамафоси до Вашингтона цього тижня був спрямований на стабілізацію відносин із США, які погіршилися через численні закиди Трампа стосовно земельної реформи, зовнішньої політики ПАР і нібито утисків білої меншини — що влада Південної Африки категорично заперечує.
Нагадаємо, 21 травня, президент США Дональд Трамп влаштував “засідку” в Овальному кабінеті президенту ПАР, показавши Сирілу Рамафосі відео, яке, за його словами, демонструє “геноцид білих фермерів”.
Президент Південної Африки відкинув усі звинувачення.