РФ нарощує безпілотників, бойових машин піхоти (БМП), літаків і кораблів, імовірно, готуючись до майбутньої війни з НАТО.
Такі висновки зробили аталітики Інституту вивчення війни (ISW) на основі даних Центру макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування при Міноборони Росії, опубліковані 26 червня.
Росія нарощує виробництво зброї
У ньому зокрема зазначається, що з квітня до травня 2025 року промислове виробництво у РФ зросло на 2,6%, причому головну частину зростання нібито забезпечила продукція оборонного призначення.
– Темпи виробництва літаків в Росії збільшилися на 16,9% в травні порівняно з квітнем 2025 року, що в 1,6 раза більше, аніж місячні темпи виробництва в Росії у 2024-му, – йдеться у звіті ISW.
Крім того, за даними цього Центру, з лютого до травня країна-агресор на 16% збільшила свої виробничі потужності в авіаційній та кораблебудівній галузях.
– РФ намагається розширити свої суднобудівні та авіабудівні потужності, що є середньо- і довгостроковими зусиллями та, ймовірно, частиною поточної реструктуризації і регенерації російських Збройних сил в межах підготувань до тривалішого конфлікту з НАТО, – вважають аналітики.
Також супутникові знімки окремих бронетанкових ремонтних заводів в Росії свідчать про нарощування виробництва БМП.
За повідомленнями аналітичного ресурсу, зменшення використання бронетехніки і танків із зими 2024-2025 років, дозволяє Росії накопичувати їхні запаси.
А Курганмашзавод залишається єдиним відомим російським підприємством, здатним виробляти БМП-3 радянських часів.
Проте супутникові знімки також вказують на те, що окремі ремонтні підприємства вже вичерпали більшість наявних запасів старої техніки, хоча принаймні один завод у Рубцовську (Алтайський край) істотно модернізував свої виробничі можливості.
– Залишається незрозумілим, чи має Росія на меті накопичення матеріальних засобів задля підготовки до масштабнішої наступальної операції проти України в найближчій і середньостроковій перспективі, чи для відновлення російських Збройних сил у межах підготувань до ширшого майбутнього конфлікту з НАТО, – наголошують в ISW.
Раніше аналітики припускали, що РФ може розпочати військові операції проти будь-якої з країн Північноатлантичного альянсу до 2030 року.