АТ Одеський припортовий завод може пропрацювати 10-15 років або навіть більше, оскільки пройшов модернізацію в 2000-х роках. Його продукція ще довго буде затребувана за кордоном, а виготовлений карбамід використовуватиметься для подальшого виготовлення інших товарів.
Таку думку висловили Олександр Горбуненко та Володимир Колот, засновники і партнери компанії Агро Газ Трейдинг, що є постачальником давальницької сировини для ОПЗ, в інтерв’ю ExPro Consulting.
– Завод пройшов модернізацію в 2000-х роках. Він спокійно може працювати 10-15 років або навіть більше. Звичайно, технологія не останнього покоління і продукт, виготовлений ОПЗ, теж. ОПЗ виробляє прильований карбамід, а ще є гранульований.
Сама технологія виробництва дозволяє зберегти азотовмісну речовину всередині більш тривалий час і міцність гранул в гранульованому карбаміді вище, – зазначив Олександр Горбуненко.
Прильований карбамід частково руйнується під час транспортування від частих пересипань. Однак у випадку з ОПЗ готовий карбамід відразу ж потрапляє на судно, минаючи етапи автомобільного та залізничного транспортування. Це дозволяє краще зберегти продукт.
Читайте: Завод Океан готовий відновити мости, зруйновані повінню на Західній Україні
Володимир Колот додав, що відмінність між прильованим і гранульованим карбамідом ще й у тому, що гранульований може мати потрібні для клієнта розміри – від 1 до 4 мм, а прильований випускається з нормою розміру близько 2,5 мм. Теоретично, у перспективі розвитку ринку такий продукт може втратити свою популярність, можливо, через 15 років.
– Деякі країни третього світу ще дуже довго будуть використовувати цей продукт. До того ж, карбамід – це сировина для виготовлення фарб, пластмаси, вибухівки та інших продуктів хімічної галузі. Комплексні мінеральні добрива, наприклад КАС, також виробляють, використовуючи карбамід, – підкреслив Колот.
ОПЗ відновив виробничий процес у серпні 2019 року після півторарічного простою. За давальницьким контрактом з АГТ завод переробив вже 656 млн куб. м, з яких було виготовлено 796 тис. тонн карбаміду та 90 тис. тонн аміаку.
До слова, Одеський припортовий завод опублікував звітність за підсумками другого кварталу 2020 року.
Фото: ExPro Consulting