Україна має потенціал для виробництва ракет середньої та малої дальності, однак для цього потрібні необхідні кошти.
Про це на своєму Youtube-каналі розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов.
Його запитали, чи може Україна виробляти і розробляти ракети малого і середнього радіусу дії, а також чи є для цього необхідні фахівці і заводи.
– Усе є. Єдине, що на сьогодні не все перебуває на своїх місцях. У нас є КБ Південне, конструкторське бюро ракетобудування. Ми можемо робити будь-які ракети. Будь-які – від реактивних снарядів, до ракет, які здатні літати в космос. Це профіль нашого КБ… До речі, наші ракети Зеніт використовуються в Російській Федерації як носії. “Найстрашніша” ракета Сатана (інша назва – Р-36М, – Ред.) – її розробило і сконструювало КБ Південне, і ми її виробляли до певного часу, – сказав він.
За словами Жданова, Україна – одна з унікальних країн, де є практично повний цикл ракетобудування – від конструкторського бюро до виходу готової продукції.
Військовий експерт нагадав, що в України також є космодром, який розташований на території Аргентини. На ньому раніше проходили випробування ракет Зеніт. Коли два запуски виявилися аварійними, програму було закрито.
– Скільки коштуватиме розробка – все залежатиме від характеру ракети. Наприклад, коли долар коштував по 5 гривень, то вартість розроблення оперативно-тактичного ракетного комплексу з дальністю пуску в 500 км оцінювалася в 7 млрд гривень. Протягом п’яти років Південмаш планував зробити нам вітчизняні ракетні комплекси, йдеться про комплекс Борисфен на заміну комплексу Ельбрус, Р-300. Але схвалення (влади, – Ред.) було, а грошей, як завжди, не було, – сказав він.
Водночас Олег Жданов стверджує, що сьогодні Україна здатна виробляти будь-які ракети.
Військовий експерт додав, що NASA зацікавлене у співпраці з КБ Південне в сенсі космічних розробок.