РФ вивезла до Білорусі понад 2400 українських дітей – дослідження

РФ вивезла до Білорусі понад 2400 українських дітей – дослідження

Факти ICTV

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до Білорусі було вивезено понад 2400 українських дітей. 

Про це йдеться у дослідженні Єльського університету повідомляє Reuters.

Зазначається, що дітей віком від 6 до 17 років було вивезено до 13 установ.

Як ідеться 39-сторінковому звітові, дітей було вивезено щонайменше з 17 міст Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України, що дослідники Єльського університету назвали постійною практикою.

За висновками Єльського університету, понад дві тис дітей було перевезено до дитячого центру Діброва в Мінській області Білорусі в період із вересня 2022-го по травень 2023 року, а 392 дитини було доправлено до 12 інших установ.

– Систематичні зусилля Росії з виявлення, збору, транспортування і перевиховання дітей України здійснювалися за сприяння Білорусі. РФ і білоруський режим спільно координують та фінансують переміщення дітей з окупованої Росією України через територію Росії до Білорусі, – йдеться в доповіді.

Перевезення дітей до Білорусі через територію Росії координувалося кремлівським диктатором Володимиром Путіним і  Лукашенком.

Коли дітей привозили до Білорусі, то змушували проходити військовий вишкіл і перевиховання.

Сам Лукашенко схвалив використання державних організацій для перевезення дітей з України до Білорусі та фінансування їхнього транспортування.

Скільки дітей, виявлених під час дослідження Єльського університету, нині залишаються в Білорусі, достеменно не відомо.

Депортація українських дітей

Уповноважена при президентові РФ з прав дитини Марія Львова-Бєлова повідомила, що Росія за 2022 рік вивезла понад 700 тис. українських дітей.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на таку заяву, зазначивши, що це прямий доказ для Міжнародного кримінального суду, який свідчить про незаконну депортацію українських дітей з тимчасово окупованих територій.

Читайте також
Україна повернула шістьох дітей: серед них є сироти – Херсонська ОВА
Анастасія Кожушко редакторка стрічки
Категорії: Україна