Робота українського зернового коридору фактично вийшла на свої потужності до повномасштабного вторгнення РФ. Ним пройшли вже 500 суден.
Про це заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в етері телемарафону Єдині новини.
– Переважна більшість вантажів – це збіжжя, якого так не вистачає на так званому Глобальному Півдні. А що стосується його (зернового коридору, – Ред.) роботи, то він фактично вийшов на свої потужності до повномасштабного вторгнення. Ми вже перетнули межу у 500 суден і понад 10 млн тонн вантажів, – сказав він.
За словами Плетенчука, важко сказати, що зернова угода – це альтернатива українському коридору, оскільки “кількість вантажів говорить сама за себе”.
Речник ВМС також зазначив, що Україна проводить розмінування у Чорному морі “наскільки це можливо”, але поки що змоги проведення масштабної операції немає.
Зерновий коридор у Чорному морі
22 липня 2022 року було підписано Чорноморську зернову ініціативу, в межах якої відбувався експорт української агропродукції через відповідний морський коридор. Україна підписала угоду з Туреччиною та ООН.
Аналогічний окремий документ уклала РФ. Проте агресор постійно блокував роботу зернового коридору, а після 17 липня 2023 року РФ вийшла з ініціативи.
Україна у відповідь запустила нові тимчасові морські маршрути для цивільних суден у Чорному морі. Зараз цим новим зерновим коридором до українських портів прямують судна для завантаження зерном та іншою продукцією.