Що робити військовозобов’язаній особі, яка хоче стати підприємцем. На що варто звернути увагу, куди звертатися та які документи підготувати.
Чи потрібен військовий квиток для відкриття ФОП військовозобов’язаній особі в Україні у 2024 році — читайте в матеріалі Фактів ICTV.
Чи потрібен військовий квиток для відкриття ФОП
Юристи безоплатної правової допомоги розказали Фактам ICTV, що законом України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, порядок державної реєстрації юридичних та фізичних осіб – підприємців, а також громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, не передбачає подання військового квитка для реєстрацій ФОП.
Відкриття ФОП 2024: куди звертатися
Реєстрацію ФОП в Україні у 2024 році можуть здійснювати :
- нотаріуси;
- органи селищних та сільських місцевих рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації (у разі ухвалення відповідною радою рішення про наділення такими повноваженнями);
- акредитовані суб’єкти, юридичні особи публічного права, які мають акредитацію Міністерства юстиції України, згідно з ч. 1 ст. 1 закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
Юристи БПД зазначили, що реєстрацію ФОП для осіб, які зареєстровані та переселилися з території проведення антитерористичної операції в період її проведення, здійснює державний реєстратор за адресою їх тимчасового проживання без вимоги наявності реєстрації місця проживання за місцем проведення реєстраційних дій (стаття 4 закону України Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції).
Реєстрація ФОП для внутрішньо переміщених осіб (зокрема тих, які перемістилися з тимчасово окупованої території) здійснюється за спрощеною процедурою та заявою (без вимог, що застосовуються за звичайної процедури) за місцем проживання такої особи у відповідному територіальному органі, уповноваженому здійснювати державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ч. 6 ст. 7 закону України Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб).
Що необхідно для реєстрації ФОП
Для того щоб зареєструвати ФОП у 2024 році, можна скористатися порталом електронних сервісів Дія. Швидко та зручно подати всі необхідні документи можна через електронну форму. Реєстрація фізичної особи – підприємця відбувається в автоматичному режимі без участі державного реєстратора. Ця послуга — безкоштовна.
Для подання заявки на реєстрацію ФОП онлайн:
- Зайдіть на портал Дія, авторизуйтесь або зареєструйтесь у власному кабінеті.
- Натисніть Подати заявку – реєстрацію ФОП.
- Заповніть форму, після внесення усіх необхідних даних підпишіть заяву електронним підписом фізичної особи.
- Оберіть систему оподаткування.
- Після цього заява буде надіслана до ЄДР для реєстрації діяльності ФОП. Її статус можна перевірити в кабінеті громадянина в розділі Послуги — Замовлені послуги.
- Після реєстрації підприємець отримає сповіщення на електронну пошту, вказану під час реєстрації.