Президент України Володимир Зеленський не втратить легітимність після закінчення свого п’ятирічного строку повноважень 21 травня 2024 року.
Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська в інтерв’ю ВВС Україна.
– Ні, він не втратить свою легітимність… Повноваження президента тривають до обрання наступного, – заявив він.
Водночас міністр зауважив, що чимало норм Конституції сформульовано так, що “той, хто хоче знайти, до чого придертися чи на чомусь побудувати якусь теорію змови – це знайде”.
Глава Мін’юсту очікує багато шуму і крику з цього питання, особливо базуючись на тому, що “автори-розробники Конституції мало вірили в реалістичність повномасштабної війни за участю України, тому досить незграбно повелись стосовно відповідних норм, які прописані в Конституції”.
Так, багато норм, що стосуються воєнного часу, сформульовані не ідеально, вказує Малюська.
– Що, безумовно, дає підстави для різних “теорій змови”. Один з прикладів – це десь хтось комунікує в соціальних мережах, можливо, і те, що розганяється Росією – що, типу, Україна не оголосила стан війни, – додав він.
Можливість звернення до Конституційного суду
Щодо уточнення, чи не краще звернутися до органу, який тлумачить Конституцію – до Конституційного суду, щоб поставити крапку в питанні легітимності президента, міністр зазначив, що це поза межами його повноважень.
– Більше того, напевно, зараз це вже пізно робити, тому що саме таке звернення означає, що питання є і є сумніви, вони обґрунтовані, і нам треба цілий авторитет Конституційного суду, який би цю ситуацію врегулював, – резюмував Малюська.
Він наголосив, що враховуючи комунікаційну і безпекову ситуацію в країні, зараз офіційно і публічно ставити під сумнів легітимність президента було б величезною помилкою.
Також в інтерв’ю міністр розповів, що в Україні можна було б мобілізувати від 10 до 20 тис. засуджених.